Není dokonalé, ale dost blízko': Dan Evans vyhrál Hill Climb Champs; Jocelin Lowden získává ženský titul

Dan Evans a Jocelin Lowden předvedli dominantní výkony, aby vyhráli British National Hill Climb Championships. Foto: Craig Zadoroznyj

Dan Evans a Jocelin Lowden předvedli dominantní výkony na Hedley Hill, aby obsadili mužské a ženské British National Hill Climb Championships.

Oba dokázali dostát svým předzávodním účtům jako favorité, kteří v neděli získali tituly v Northumberlandu.

Evans získal svůj druhý národní titul a dokázal porazit obhájce titulu Adama Kenwaye na druhém místě o pět sekund v čase 3:54:3.

Čas kratší než čtyři minuty nastavený Evansem dokázal oholit o 15 sekund aktuální Strava KOM.

Pódium mužů uzavřel Kieran Savage, který ve svých 20 letech předvedl působivou jízdu, aby odrazil některé z favoritů před závodem na třetí místo.

Jezdil na 44 řetězové sadě s 11-28 zadní kazetou a řekl Evans Cyclistovi, že navzdory tomu, že jeho tempo nebylo podle plánu, byl stále schopen přesvědčivě porazit druhého Kenwaye.

'První minutu jsem se snažil držet pod pokličkou své úsilí, ale selhal jsem. S Adamem jsem letos závodil čtyřikrát s vítězným náskokem pěti sekund,“řekl Evans.

'Moje tempo nebylo dokonalé, ale dostatečně blízko. Spoléhám na sílu a hybnost a stoupání nebylo strmé podle obvyklých standardů pro lezení do kopce.'

V ženské soutěži pokračovala Jocelin Lowdenová ve své bohaté formě svým šestým vítězstvím v běhu do vrchu v řadě a získala svůj vůbec první národní titul.

Po nastavení času 4:53:4 se Lowdenovi podařilo překonat překvapivé druhé místo Mary Wilkinsonové s vítězným náskokem jedné sekundy.

V působivém výkonu se mnohonásobné národní šampionce v časovce a profesionální jezdkyni Hayley Simmondsové podařilo vyskočit na stupně vítězů, dvě sekundy za Lowdenem.

V juniorských soutěžích získali George Kimber a Corinne Side mužský a ženský titul.