Tom Pidcock vyhrál první elitní národní cyklokrosový titul důrazným způsobem

Pidcock dominuje mužským titulům, zatímco Brammeier bere zpět ženský dres

Tom Pidcock o víkendu ovládl britský národní šampionát v cyklokrosu a zajistil si nejen titul do 23 let, ale také první elitní dres. V soutěži žen se Nikki Brammier (Mudiiita) ukázala jako nejsilnější, když tuto neděli získala svůj čtvrtý seniorský národní titul v Kent Cyclopark.

Pidcock, závodící za svůj stejnojmenný TP Racing, se v mužském závodě ukázal jako o třídu jiný, když se ujal vedení od druhého kola, než nakonec vyhrál sólo, celou minutu před druhým Benem Turnerem (Corendon Circus).

Třetí propadl Thomas Mein (Tarteletto-Isorex), protože Ian Field poprvé od roku 2011 vynechal umístění na stupních vítězů.

Takové tempo Pidcocka po celou hodinu závodů, pouze 12 jezdců dokázalo dokončit. Pidcock daleko před svými konkurenty překročil hranici v pozici supermana, než řekl British Cycling, že se nyní plně soustředí na získání titulu mistra světa do 23 let.

'Mistrovství republiky je vždy jedním z cílů mé sezóny a je hezké vědět, že mám elitní dres, který budu nosit v každém závodě příští sezóny,' řekl Pidcock.

'Hlavními cíli jsou nyní mistrovství světa (2.–3. února) a dva světové poháry během příštích dvou víkendů.'

Ženský závod na začátku dne byl závodem dvou koní mezi pozdější vítězkou Brammeierovou a Annou Kayovou do 23 let, dokud druhá jmenovaná neutrpěla v předposledním kole mechanickou závadu, která umožnila Brammeierové čisté cestě k vítězství. Kay dokázal udržet druhé místo a zajistit si titul do 23 let před obhájkyní elitního šampiona Helen Wymanovou.

'Jsem tak šťastný – tohle jsem opravdu chtěl. Minulý rok jsem prohrál s Helen po opravdu dobrém závodě a dnes to byla opravdu těžká bitva s Annou,“řekl Brammeier British Cycling.

'Útočil jsem, když dostala mechaniku, takže to pro ni bylo nesmysl, ale dnes byla tak silná – je dobré vidět, jak vypadá budoucnost.'

Dřív toho dne získal mistr světa Ben Tulett působivé vítězství v juniorech nad juniorským vítězem Paris-Roubaix Lewisem Askeym, zatímco Harriet Harnden obhájila titul juniorek.

V sobotu získalo titul mezi ženami do 16 let známé jméno, protože vyhrála Zoe Backstedt, dcera vítěze Paris-Roubaix Magnuse.