Tom Pidcock vyhrál titul Baby Giro d'Italia po dominantním výkonu

Obsah:

Yorkshireman se stává prvním britským jezdcem, který získal celkové vítězství v prestižním závodě do 23 let

Tom Pidcock je šampionem 'Baby Giro d'Italia' pro rok 2020 po dominantním výkonu v posledních dvou dnech ve vysokých horách.

Tento 21letý závodník si zajistil celkové vítězství v prestižním etapovém závodě do 23 let po vzájemných výhrách v 7. a 8. etapě. Završil působivý týden závodění, během kterého vyhrál Etapu i Pidcock 4.

Yorkshireman se tímto vítězstvím poprvé ujal vedení závodu, z Bonferraro di Sorga do Bolcy. Pidcock porazil nejbližšího soupeře Kevina Colleoniho o 22 sekund poté, co se vydal sólo v závěrečném stoupání, čímž si vytvořil náskok závodu 58 sekund.

Pidcock poté zvýšil svůj náskok závodu na 1:28 v cíli na vrcholu 7. etapy poté, co znovu porazil Colleoniho, tentokrát o 26 sekund.

Vstup do posledního dne závodů, 107 km dlouhé etapy kolem Aprica, která obsahovala stoupání na Mortirolo, Pidcockovi nezbývalo nic jiného než bránit dres lídra.

Nicméně tvrdé tempo způsobilo, že se čelo závodu zkrátilo na pouhých sedm jezdců a do cíle zbývalo 70 km. Nakonec Pidcock a Colleoni unikli z redukované skupiny, i když Italové mají potíže.

V posledních 30 km Pidcock dostihl Henriho Vandenabeeleho z týmu Lotto Soudal U23, přičemž dvojice jela do cíle společně a Pidcock Belgičana porazil ve sprintu.

Pidcock mluvil s ITV4 ihned poté, co na cílové čáře zabalil celkový titul, a žertoval, že před rozhovorem s Nedem Boultingem a Davidem Millarem ani nemluvil se svou rodinou.

Pro jezdce Trinty Racing je celkové vítězství na Baby Giro d'Italia pevně spojeno s jeho triumfem v závodě Paris-Roubaix Espoirs 2019 jako jeho dosud největší vítězství na silnici.

Závod Giro d'Italia U23 měl v posledních letech působivý seznam vítězů včetně Aleksandra Vlasova, Pavla Sivakova a Carlose Betancura.

Pidcock bude nyní nadále rozdělovat svou pozornost mezi závodní silniční, cyklokrosové a horské kolo. Letos v únoru se tento 21letý hráč umístil na druhém místě na mistrovství světa mužů v cyklokrosu elite za Mathieu van der Poelem.