Více než 1 000 jezdců čelilo hroznému počasí na 25hodinovém závodě Red Bull Timelaps

Vitus Pro Cycling vyhrál celkovou cenu, protože silný déšť a vítr jim daly zabrat

Více než 1 000 jezdců porazilo testovací počasí a 25 hodin závodů, aby dokončili nejdelší cyklistický závod světa, Red Bull Timelaps.

Britský kontinentální tým Vitus Pro Cycling získal celkové vyznamenání, zatímco Bianchi Dama převzala cenu pro ženy jako směs týmů a sólových jezdců bojovala s hustým deštěm a větrem na 6,7 km dlouhém okruhu ve Windsor Great Park.

Clapham Chasers zajistil smíšenou cenu, zatímco George Kirkpatrick a Tamala McGee udělali dojem, že vyhráli úvodní sólové soutěže.

Celkoví vítězové Vitus Pro Cycling - složený z profesionálních jezdců Chris McGlinchey, Mikey Mottram, Frederik Scheske a Timony Torrie - získali celkové ocenění se 148 koly a vzdáleností 894 km, o osm kol více než nejbližší soupeři Paria RT, navzdory silnému větru a silnému dešti, který závod z velké části bičoval.

Navzdory účasti jezdce týmu Ineos WorldTour Pavla Sivakova dokázal tým 'Ineos 3' v tento den obsadit pouze šesté místo, přestože jejich ruský profesionál absolvoval osm kol menší 4,5 km dlouhé smyčky během závodu ve 2 hodiny ráno.

V ženském závodě Bianchi Dima porazila InternationElles a Specialized UK na druhé a třetí místo, přičemž ujela 126 kol a 768 km.

Po skončení závodu Vitusův Mottram komentoval, jak se závod ukázal mnohem náročnější, než si původně myslel.

'Překvapilo mě, jak těžký závod to byl. Začali jsme celou věc 60-90 minutovými stinty, ale pak jsme od časné neděle začali dělat 2hodinové směny jen proto, že každý chtěl odjet svůj poslední běh a zahřát se,“řekl Mottram.

'Red Bull Timelaps je určitě náročnější, než byste čekali, ale rozhodně stojí za to.'

Nejpůsobivější výsledky ze závodu však měly Kirkpatrick a McGee, kteří získali sólovou cenu mužů a žen.

McGee dokončila celých 79 kol v ženském závodě, zatímco Kirkpatrick ujel 101 kol díky riskantnímu rozhodnutí nespát po celou dobu závodu.

'Samozřejmě je to sakra dlouhá doba být v sedle. Měl jsem tady svého bratra a bratrance a bez jejich podpory by to prostě nešlo. Neustále mě zásobovali jídlem a drželi láhve naplněné.'