Mistrovství světa: Tom Pidcock vyhrál časovku juniorů

Tom Pidcock se ke svým cyklokrosovým titulům přidal nyní juniorským mistrem světa TT

Tom Pidcock vyhrál časovku juniorů na mistrovství světa UCI po neuvěřitelně rychlé jízdě kolem hřiště v norském Bergenu.

Britský jezdec vyhrál závod na 21,1 km v čase 28:02,15 a posunul Antonia Puppia (ITA) na druhé místo o 12 sekund. Filip Maciejuk (POL) dokončil pódium.

Pidcock byl již současným mistrem světa, Evropy a Británie v cyklokrosu a mistrem britského národního kritéria. Na jaře také vyhrál Junior Paris-Roubaix.

Tento 18letý mladík by měl příští měsíc zažít svůj profesionální debut v cyklokrosu s Telenet-Fidea Lions a proslýchá se, že pro příští sezónu hledá silniční tým Continental.

Pidcock vstoupí v pátek do silničního závodu jako favorit a jen málokdo proti němu vsadí, aby si domů odvezl další dres.

Toulavé hřiště s největší pravděpodobností skončí hromadným sprintem, možná z omezené skupiny, ale parcoury ve stylu klasiky budou hrát Pidcockovu sílu.