Sledujte: Italský junior Tiberi vyhrál časovku mistrovství světa navzdory mechanickému startu

Ital si získal některé fanoušky svou klidnou reakcí na jakékoli rané mechanické problémy

Ital Antonio Tiberi upoutal představivost cyklistické veřejnosti poté, co vyhrál individuální časovku juniorů, přestože musel během prvních 100 m vyměnit kolo.

Ten 18letý mladík sotva dosáhl spodní části startovací rampy, než si všiml, že už utrpěl mechanickou závadu.

S soignuerem běžícím po boku se Tiberi ukázal jako chladný zákazník, který klidně zastavil u svého týmového vozu, jemně položil své rozbité kolo na bok, než naskočil na náhradníka a zahájil závod.

I když to mohl být konec jeho nabídky na duhový dres, nakonec se to ukázalo jako irelevantní, protože navzdory neúspěchu si Ital dokázal zajistit vítězství s časem 38 minut 28 sekund na 28 km dlouhé trati Harrogate.

Tiberi odrazil Nizozemce Enza Leijnseho o osm sekund a Němce Marca Brennera o 13 sekund a získal titul výkonem, který si získal mnoho fanoušků.

Chad Haga z týmu Sunweb na Twitteru pochválil Tiberiho klidný text: „Complimenti, Antonio Tiberi! Zůstat v klidu po mechanice na startovní čáře a po výměně motorky se dostat do vedení závodu je nesmírně působivé!'

Tiberiho vítězství nebylo jediné, kterého bylo dosaženo proti přesile. Ruska Aigul Gareeva vybojovala časovku juniorek, přestože v závěrečných fázích tratě špatně odbočila.

V posledních 300 m mladý Rus omylem sledoval odchylku pro závodní vozidla, místo aby odbočil na cílovou rovinku.

Gareeva si svou chybu rychle uvědomila, otočila se, nastartovala cíl rovně a překročila čáru, čímž těsně získala titul před Shirin van Anrooij z Nizozemska, která skončila o čtyři sekundy dolů.

Třetí dne byla Elynor Backstedt z Velké Británie, dcera bývalého švédského profesionála a předchozího vítěze Paris-Roubaix Magnuse Backstedta.