Mistrovství světa 2019: Mladý Američan touží po sólovém vítězství v silničním závodě juniorů

Quinn Simmons šel dlouho a nikdy to nevypadalo, že by se vzdal své výhody na cestě k vítězství v silničním závodě juniorů. Foto: SWPix.com

Quinn Simmons (USA) vyhrál silniční závod juniorů na mistrovství světa. Mladý Američan zvítězil v nepříznivých podmínkách, kdy mnoho jezdců narazilo na asf alt.

S Italem Alessio Martinellim na druhém místě a dalším Američanem Magnusem Sheffieldem na třetím. Závod oživili jezdci z těchto dvou zemí.

Když nezískal medaili v dřívější časovce, kde byl široce oblíbený, vítězství bude pro 18letého Simmonse úlevou. Stalo se to po zběsilém dni, kdy jak neutrální služba, tak auta lékařů podnikají svižně.

Jezdci ve věku od 17 do 19 let 148 km z Richmondu do Harrogate čelili občasnému dešti a mokrým vozovkám. S 2 171 metry stoupání, většina z toho přišla předtím, než jezdci vyrazili do prvního ze tří okruhů kolem Harrogate.

Avšak s britským jezdcem Maxem Walkerem visícím vpředu jako jediným pozůstatkem brzké přestávky a plnou silou amerických a nizozemských týmů, které ho pronásledují, mnoho jezdců vyřadilo z boje mnoho jezdců dlouho předtím, než se tam dostali.

Vzhledem k tomu, že Walker byl nakonec chycen asi 60 km před cílem, závod dospěl do své závěrečné fáze. Jakmile se úlovek podařil, oba Američané - Simmons a Sheffield - vystřelili, společnost Brit Lewis Askey, Španěl Carlos Cano Rodriguez a Pavel Bittner z České republiky.

Teď, když za nimi zbylo jen asi 30 jezdců, chvíli trvalo, než se Itálie a Německo daly dohromady a začaly stíhat. Zbývající britští jezdci, přimíchaní mezi ně, odváděli skvělou práci, hlídali partu a nenápadně narušovali honičku.

Navzdory jejich snaze se následující jezdci nakonec ocitli v těsné blízkosti přestávky. Tehdy se Simmons rozhodl vyrazit podruhé.

Když déšť začal bušit, zdálo se, že vyčerpaní pronásledovatelé nemají chuť pokračovat za ním a Simmonsovi ponechali volnost, aby si rychle vybudoval 30sekundovou výhodu.

Po příchodu do posledních 20 km a díky Simmonsově výhodě se Britové objevili mezi několika málo národy, které stále hledaly vítězství. Nicméně, byl to Ital Martinelli, kdo nakonec utekl.

V posledním okruhu vypadala Simmonsova 50sekundová výhoda na vítězství dostatečně dobře.

Následně vypadal Martinelli na druhém místě stále jistěji, když vpředu skákali krajan Gianmarco Garofoli a holandský jezdec ve snaze bojovat o bronz.

Vzhledem k tomu, že se objevilo slunce i cílová čára, Simmons měl spoustu času na to, aby vyhrál. Za ním byl Martinelli podobně neobtěžovaný. Zbývalo tedy bojovat o bronz a Sheffield přidal zaslouženou druhou medaili pro Američany ze sprintu ve čtyřech.

Z britských jezdců, kteří celý den pracovali dobře, se nejlépe umístil Leo Hayter, který se umístil na 15. místě.