Bike Channel bude vysílat celou sérii Světového poháru horských kol UCI 2017

Bezplatné živé televizní vysílání každého Světového poháru ve sjezdu a cross country

Milovníci tlustých pneumatik se rádi dozvědí, že poté, co byli dříve nuceni streamovat závody přes internet, budou nyní moci sledovat všechny letošní závody světového poháru UCI Mountain Bike World Cup v televizi zdarma. Je to proto, že Bike Channel podepsal smlouvu o vysílání každého letošního Světového poháru ve sjezdu a cross country.

Díky dohodě s Freesat, společnou bezplatnou satelitní TV službou BBC/ITV, je Bike Channel zdarma k dispozici více než 17 milionům domácností v zemi spolu s předplatiteli Sky a Virgin.

Nyní budou moci stihnout každý závod sezóny UCI Světového poháru horských kol, který začal tento víkend v deštivých Lurdech ve Francii.

26.–27. srpna: (XCO/DHI) Val di Sole, Itálie

Ti noví v horské cyklistice mohou být překvapeni, když zjistí, že dlouho předtím, než Sir Bradley Wiggins a Chris Froome vyhráli Tour de France, Spojené království ve skutečnosti produkovalo ohromné množství šampionů v cyklistice, i když v poněkud nejasnějším duchu, a nekonečně drsnější, disciplína sjezdu na horském kole.

V posledních letech dominovaly ženským závodům Britky Tracy Moseley, Rachel Atherton a Manon Carpenter.

Atherton vyhrála všechny závody v roce 2016 na cestě ke čtvrtému titulu a letos se vrátí, aby se pokusila získat pátý.

V mužské soutěži vyhrál v roce 2014 celkově Josh Bryceland, loni skončil druhý Danny Hart.

V jediném o něco klidnějším světě cross country závodů dominují jezdci z kontinentální Evropy.

S atlety kalibru Petera Sagana a Cadela Evanse, kteří přešli z trailu na silnici, je to také skvělé místo, kde dohnat talenty a přicházet.

Kanál Bike Channel je dostupný na kanálu Sky 464, kanálu Virgin Media 552 a kanálu Freesat 251.