Tom Pidcock při svém debutu v kategorii Elite na italském závodě osmý. Fotografie: UEC

Mathieu van der Poel z Nizozemska vyhrál svůj třetí titul v řadě na mistrovství Evropy v cyklokrosu před svým odvěkým rivalem Eli Iserbytem. Belgičan ho těsně předběhl na blátivé italské trati, přičemž Van der Poel vyhrál o pouhé tři sekundy po zúčtování v posledním kole.

Brit Tom Pidcock, který předtím vyhrál edice do 23 let a juniorů, letos debutoval v kategorii Elite. Nakonec skončil osmý, po závodě Pidcock zhodnotil svůj výsledek méně než nadšeně a prohlásil, že jeho cílem je být co nejdříve zpět na stupních vítězů.

Lepší zpráva pro britské fanoušky přišla v soutěži žen do 23 let. Anna Kay získala stříbrnou medaili za holandskou jezdkyní Ceylin Del Carmen Alvarado.

obraz
obraz

V závodě elitních žen Yara Kastelijn jednoznačně zvítězila. Přestože postoupil z kategorie U23, 22letý hráč se od začátku ujal vedení a nikdy nevypadal v nebezpečí, že to vzdát.

Vzhledem k tomu, že jen málo jezdců mimo Evropu by mohlo hrozit na nadcházejícím mistrovství světa, které se bude konat začátkem února příštího roku ve švýcarském Dübendorfu, závod poskytuje včasnou informaci o tom, kdo by mohl být v souboji o duhové kapely.