Britští jezdci posbírají čtyři medaile za vzrušující víkend na mistrovství světa v cyklokrosu (galerie)

Tom Pidcock vedl Brity 1-2-3 v juniorských mužích během vzrušujícího víkendu na mistrovství světa v cyklokrosu

Mistrovství světa v cyklokrosu 2017 se ukázalo být zábavným závodním víkendem, kdy se podmínky pro téměř každý závod změnily.

V soutěži juniorů byl parcours stále zmrzlý a pokrytý sněhem. Tom Pidcock, již mistr Evropy a Británie, předvedl fenomenální jízdu od začátku do konce.

Sedmnáctiletý mladík se brzy vzdálil svým soupeřům a držel je bezpečně na uzdě po celý závod. Vyklouznutí v jednom ze závěrečných kol mohlo zhatit jeho jinak téměř dokonalou jízdu, ale junior zůstal v klidu, přenastavil zadní brzdu a jel do cíle.

Před závodem řekl Pidcock Cyclistovi, že se mu líbilo být favoritem a výsledek ukazuje, že se s tímto tlakem vyrovnal naprosto dobře.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bieles: Britové 1-2-3 na stupních vítězů juniorů

Za Pidcockem dokončili jeho britští týmoví kolegové Dan Tulett a Ben Turner čistě britské pódium. V týdnu, kdy mladý britský cyklokrosař Charlie Craig zemřel ve věku pouhých 15 let, byly emoce této příležitosti v britském týmu jasně vidět.

Velká Británie získala čtvrtou medaili víkendu od Evie Richardsové v závodě žen do 23 let. Richards byl obhájce titulu a předvedl solidní jízdu a skončil na stupních vítězů, za Annemarie Worst (Nizozemsko) a Ellen Noble (USA).

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bieles: Evie Richards dojela pro bronz

První den soutěže zakončily Nikki Brammeierová, Helen Wymanová a Hannah Paytonová vlajkou týmu GB v závodě Elite Women's.

Wyman, který se nedávno po zranění vrátil, tvrdě bojoval o umístění v top 20, zatímco Brammeier si zajistil deváté místo a Payton skončil 27.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bieles: Nikki Brammeierová během závodu Elite Women's

V době, kdy ženy závodily, trať rozmrzla, aniž by byla příliš blátivá. To bylo všechno kvůli změně druhého dne.

Když začal druhý soutěžní den, teploty byly mnohem vyšší, než byly a hřiště se změnilo v nedbalou bahenní jámu.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bieles: závod mužů do 23 let

Na programu byly závody mužů U23 a Elite. Joris Nieuwenhuis (Nizozemsko) se ukázal být příliš silný na své soupeře a vyhrál o více než minutu před Felipem Ortsem (Španělsko). Nieuwenhuisův týmový kolega Sieben Wouters byl další přes čáru, aby se postavil na poslední stupínek na pódiu.

Poslední akce víkendu pokračovala v otázkách okrajů sedadla, ale nakonec se zdá, že rozhodující byl výběr pneumatik.

Tato analýza nic neubírá Woutovi van Aertovi (Belgie), který úspěšně obhájil svůj duhový dres, ale pozdní defekt vedoucího závodníka Mathieua van der Poela (Nizozemsko) dal van Aertovi otevření, které potřeboval.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bieles: Davy sledující závod elitních mužů

Zprávy bezprostředně po závodě uváděly, že Belgičan utrpěl pouze jeden defekt, zatímco ostatní jezdci utrpěli pět nebo více, přičemž někteří odstoupili poté, co jim došla náhradní kola.

Všechny oči jsou nyní upřeny na pneumatiky se zeleným běhounem, které používal mistr světa. Doufáme, že brzy k dispozici v místním cyklistickém obchodě poblíž vás.

Všechny fotky: Dan Monaghan - cadenceimages.com