Jediný elitní jezdec GB Tom Pidcock na mistrovství Evropy v cyklokrosu

Tento 20letý hráč bude tento víkend jediným elitním zástupcem Velké Británie v italském Sivelle

Obhájce šampiona do 23 let Tom Pidcock poskočí o kategorii výš a bude tento víkend závodit na Mistrovství Evropy Elite v cyklokrosu v italském Sivelle.

Tento 20letý hráč bude jediným zástupcem Velké Británie v elitním mužském závodě a rozhodne se vzdát se příležitosti obhajovat svůj titul ve věkové skupině, aby mohl konkurovat takovým jako Lars van der Haar a jeho dlouholetý rival Eli Iserbyt o elitní titul.

Pidcock se v této sezóně zatím dařilo elitním závodům, zejména skončil druhý na Koppenburgcrossu minulý týden za Iserbytem.

Bude to poprvé, co Pidcock reprezentuje Velkou Británii jako elitní sportovec v jakékoli disciplíně, krok výš, který jezdec ocení, bude náročný.

'Minulá sezóna byla pro mě skvělá, vyhrál jsem jak evropský, tak světový titul do 23 let, takže jsem si v této sezóně dal výzvu, abych se opravdu prosadil tím, že budu jezdit proti elitám,' řekl Pidcock.

'Určitě je to krok nahoru, ale jsem spokojený s tím, jak můj trénink a závodění pokračují.'

Úřadující juniorský mistr světa Ben Tulett, který pokračuje v tématu stupňování, bude debutovat jako součást týmu mužů do 23 let spolu s Benem Turnerem, Cameronem Masonem a Thomasem Meinem.

Elitní závod žen bude bez britské jezdkyně, ale na akci do 23 let se o titul pojede silný tříčlenný tým Katie Scott, Hattie Harnden a Anna Kay.

Millie Couzans, Anna Flynn a Josie Nelson jsou připraveny soutěžit za tým juniorek, první ročník této kategorie, celý Corran Carrick-Anderson, Rory McGuire, Oli Stockwell a Simon Wyllie doplňují juniorský tým mužů.

Koordinátor cyklistiky pro Velkou Británii, Matt Ellis, věří, že v celém týmu existuje spousta příležitostí k získání medailí a že Pidcock ukázal formu, aby mohl bojovat o svůj první elitní titul.

'Tým, který letos bereme na mistrovství Evropy, je nesmírně konkurenceschopný a můžeme očekávat, že všichni budou ve svých závodech bojovat o stupně vítězů,' řekl Ellis.

'Je skvělé vidět Toma, jak postupuje do elitní mužské kategorie. V sezóně byl fyzicky velmi silný díky úspěšné sezóně na silnici, kde mimo jiné získal bronz v mistrovství světa, a technicky se závod od závodu zlepšuje.

'Už ukazuje, že je na této úrovni v mixu pro medaili, a opravdu se těším, až ho uvidím uvíznout na mistrovství Evropy.'