Hammer Series Hong Kong zrušen

V důsledku probíhajících protestů v Hongkongu bylo přijato rozhodnutí zrušit závody a sportovat

Hammer Series Hong Kong byl zrušen kvůli pokračujícím protestům na tomto území. Velon a Hong Kong Tourism Board – organizátor Hammer Hong Kong a masové účasti Hong Kong Cyclothon sportive – oznámili zprávu o zrušení profesionálního závodu a sportive, které měly začít za 10 dní.

Vzhledem k tomu, že protesty probíhají již několik měsíců a jejich konec není realisticky v dohledu, mohlo být rozhodnutí pravděpodobně přijato dříve. Je však nepravděpodobné, že by nějaké týmy již byly na cestě tak daleko od událostí.

'Věci jsme bedlivě kontrolovali a nyní bylo rozhodnuto, že nejlepším postupem je zastavit přípravy a podívat se na rok 2020, kdy se Hammer Series a nejlepší světoví profesionální cyklisté vrátí do ulic Hong Kong, “uvedl v prohlášení organizátor Velon.

Vzhledem k tomu, že Hammer Hong Kong měl být posledním dílem série, znamená to, že aktuální pořadí bude nyní konečné. Jumbo-Visma jsou proto šampiony Hammer Series 2019, protože vedli pořadí poté, co vyhráli Hammer Stavanger a obsadili celkově druhé místo v Hammer Limburg.

Deceuninck-QuickStep skončil druhý po svém vítězství v Hammer Limburg a tým Sunweb dokončil pódium.