Povětrnostní podmínky dominují, Mikkel Bjerg vyhrál třetí mistrovství světa v časovce U23

V silném dešti došlo k havárii mnoha jezdců, protože Bjerg se zapsal do historie trojnásobnou obhajobou světového titulu

Řízení dominoval prudký déšť, když Dánsko Mikkel Bjerg získal na mistrovství světa potřetí za sebou pod titulem 23 mužů v časovce.

Silný déšť na 32 km dlouhém toku z Riponu do Harrogate způsobil na částech trasy silné záplavy, které způsobily nebezpečné podmínky a velké nehody během dne.

Bjerg se však ukázal jako odolný vůči dramatickému počasí a dosáhl času 40 minut 20 sekund a porazil amerického dupa Iana Garrisona a Brandona McNultyho na druhé a třetí místo.

Zatímco Bjergův rekordní výkon potvrdil jeho místo jednoho z nejtalentovanějších jezdců na časovku na světě, konverzaci kolem závodu bude pravděpodobně dominovat počasí.

Bjergův týmový kolega Johan Price-Pejtersen havaroval poté, co projel hlubokou nepropustnou louži, zatímco Maďar Attila V alter také unikl ošklivému zranění, přestože spadl na kluzkých podmínkách.

Vzhledem k tomu, že počasí bude pokračovat, UCI nyní zvažuje, zda neodložit závod elitních žen později odpoledne, který je naplánován na stejnou trať.

Den přišel déšť

Spíše než závody, individuální časovka mužů do 23 let byla spíše o biblických podmínkách, kterým čelili závodníci.

32 km dlouhý test z Riponu do Harrogate by byl dostatečně technický a náročný, ale vytrvalý, silný déšť na celé trati přidal další dimenzi obtížnosti a velké části silnice byly zaplaveny.

První srovnávací čas stanovil Dán Morten Hulgaard s časem 41 minut 16 sekund, který se ukázal jako dostatečně dobrý na to, aby odrazil úsilí jezdců, jako je Irsko a jezdec týmu Wiggins Ben Healy a nedávný podpis Mitchelton-Scott, Barnabášský vrchol Maďarska. Hulgaard byl však brzy zatlačen v pořadí klování Garrisonem USA.

Jak do trati vstoupilo více jezdců, vyvstaly otázky týkající se bezpečnosti. Části silnice byly silně zaplaveny a vytvořily téměř nesjízdné podmínky.

Natolik, že dánský Price-Pejtersen těžce havaroval poté, co projel hlubokou louží, která byla způsobena přetékajícím odtokem. Mladý jezdec byl schopen pokračovat v jízdě, ale incident jistě zvedl obočí, zda by měla být událost neutralizována.

Dalším jezdcem, který měl potíže, byl Nor Johan Knotten, kterému po aquaplaningu v těsné zatáčce spadl řetěz. Následoval ho V alter z Maďarska, který byl donucen sesednout z kola a znovu ztratil kontrolu v louži.

Počasí zjevně hrálo velkou roli v postupu, kdy jezdci mimo startovní rampu ke konci museli dbát zvýšené opatrnosti v zatáčkách a někteří dokonce snížili rychlost na tempo chůze.

Síla obhájce titulu Bjerga nakonec stačila k překonání počasí, ale otazníky zůstanou, zda vůbec nějaký jezdec měl být v kurzu.