Olympionik a bývalý mistr světa Pooley vyhrál úvodní dobrodružný závod „Further“

Emma Pooley dominuje prvnímu ročníku multiterénního přeshraničního vytrvalostního závodu v Pyrenejích. Fotografie: Další

Někdejší profesionální cyklistka, která se stala šampionkou ve více sportech, Emma Pooleyová, vyhrála zahajovací ročník Another – dobrodružného závodu hluboko v Pyrenejích, který prochází silnicemi, tratěmi, starými pašeráckými stezkami a přeshraničními túrami mezi Francií a Andorrou a Španělsko.

Navzdory tomu, že se jedná pouze o 529 km dlouhou trasu, náročné parcoury zavedly závodníky ze standardních silnic na strmé ovčí stezky po členitých štěrkových stezkách – místy dosahující výšky 2 540 m, přičemž jízdní kolo bylo kromě povinného převáženo.

obraz
obraz

Skončil téměř 3 hodiny před dalším jezdcem a po dokončení Pooley řekl: „To byla prostě ta největší zábava, jakou jsem kdy na kole zažil. Právě teď jsem bolavý a nevyspalý a jsem velmi šťastný, že si odpočinu a budu mít úžasnou kávu.'

'Byly chvíle, kdy jsem přemýšlel, zda společnost Another navrhla hřiště jako propracovaný a krutý experiment v umění performance, ale nakonec to byl ten nejkrásnější, nejnáročnější a nejšťastnější zážitek, jaký jsem kdy na kole zažil,' uzavřela.

obraz
obraz

Celkem se prvního ročníku závodu zúčastnilo 27 jezdců, z nichž pouze osm nakonec překonalo cílovou čáru, aby dokončili závod, což je důkazem obtížnosti této výzvy.

Pooleyho úspěch – a úspěch osmi dalších dobyvatelů – potvrdil přesvědčení organizátora závodu, že všichni závodníci by měli závodit na rovných základech, přičemž stejný počet mužů a žen dokončí vytrvalostní výzvu.

Je to nejnovější z dlouhé řady titulů pro Pooley, která si od té doby, co v roce 2016 definitivně ukončila svou slavnou profesionální cyklistickou kariéru, užila obrovských úspěchů v duatlonu i triatlonu.