Sestry Thomas, Froome a Barnes na dlouhé listině mistrovství světa

Obsah:

Silná zásoba talentů by mohla poskytnout Británii první silniční titul od roku 2015

Nedávný šampion Tour de France Geraint Thomas a vítěz Giro d'Italia Chris Froome byli jmenováni do longlistu cyklistického týmu Velké Británie, aby příští měsíc soutěžili na mistrovství světa UCI v rakouském Innsbrucku.

Thomas i Froome byli zahrnuti do rozšířeného seznamu pro silniční závod i časovku, protože Spojené království se snaží zajistit svůj první titul mistra světa v silniční elitě mužů od úspěchu Bradleyho Wigginse v časovce v roce 2014.

Vedle dvojice Team Sky byli Adam a Simon Yatesovi (Mitchelton-Scott) zahrnuti jako potenciální jezdci pro silniční závod, přičemž tento první výběr tvoří britský národní šampion Connor Swift a Hugh Carthy (EF-Drapac) taky.

S hornatou tratí, která obsahuje více než 4 000 m převýšení, by Velká Británie měla patřit mezi favority na vítězství se zásobou talentů, která zahrnuje sedm vítězství na Grand Tour.

Strmé stoupání, přezdívané 'Peklo', by mělo vyhovovat stylu obou dvojčat Yatesových a Thomase, i když proti takovým, jako jsou Julian Alaphilippe a Alejandro Valverde, budou mít svou práci nad hlavu.

Výkonnostní ředitel Stephen Park komentoval sílu longlistů.

'Když se podíváme na týmy, máme tak širokou a rozmanitou zásobu talentů – od vítězů Grand Tour až po olympijské, světové, evropské a národní šampiony z různých cyklistických disciplín, z nichž všichni mají co nabídnout, jak pro ně samotné, tak pro jejich týmové kolegy na těchto UCI Road World Championships,“řekl Park.

'Jsem obzvlášť nadšený, že Geraint Thomas, Chris Froome a Simon Yates byli letos k dispozici pro výběr, díky čemuž byla naše země tak hrdá na tři největší závody kalendáře.

'Innsbruck slibuje náročné, ale vzrušující závody a my v pravý čas potvrdíme náš konečný výběr týmu.'

Sestry Barnesovy vedou cestu

Ženský longlist vedou sestry, Hannah a Alice Barnes, které by mohly jezdit jak silniční závod, tak časovku. Budou mít také Dani Rowe jako potenciálního spojence před závodem příští měsíc.

Významnou nepřítomností je bývalá mistryně světa Lizzie Deignanová, která je momentálně mimo motorku, protože očekává narození svého prvního dítěte.

Mistři světa v týmovém pronásledování Charlie Tanfield a Ethan Hayter byli zařazeni do užšího výběru pro tým mužů do 23 let, ke kterým se přidal Stephen Williams, který letos předvedl průlomové vystoupení na juniorském Giro d'Italia.

Dalším jménem je Elynor Backstedt, která byla zařazena do silničního závodu juniorek a časovky, která je dcerou vítěze Paris-Roubaix z roku 2004 Magnuse Backstedta.

Silniční závod elitních mužů Velké Británie (osm k jízdě)