Bývalý dráhový mistr světa Jack Bobridge přiznal, že během kariéry užíval kokain

Bobridge je po zatčení v roce 2017 u soudu obviněn z obchodování s extází

Olympijský dráhový cyklista a bývalý jezdec týmu Trek-Segafredo Jack Bobridge přiznal, že během své kariéry bral kokain, když byl před soudem obviněn z podávání extáze.

Australan u soudu v Západní Austrálii přiznal, že drogu užil se dvěma týmovými kolegy při závodech v Evropě v letech 2010 až 2016. U soudu také řekl, že bral jak kokain, tak extázi jen pár dní před soutěží s vědomím, že budou být nezjistitelný v den závodu.

Bývalý australský šampion v silničních závodech také prozradil jména dvou týmových kolegů, s nimiž užil látky, ačkoli tyto informace byly rozhodčím utajeny.

Mezi lety, kdy Bobridge přiznal užívání drog, jezdil za pět profesionálních týmů: Garmin-Transitions, GreenEdge, Blanco Pro Cycling, Budget Forklifts a Trek-Segafredo.

Devětadvacetiletý hráč však popřel, že by bral drogy, když závodil na olympijských hrách v Londýně a Riu na trati pro Austrálii, z nichž první získal stříbro v týmovém pronásledování.

Bobridge řekl soudu, že dostal nelegální drogy od fanoušků a pokračoval v jejich užívání, aby pomohl vypořádat se s bolestí způsobenou revmatoidní artritidou, poruchou, kterou mu diagnostikovali v 19 letech. Dodal, že artritida také přispěla k jeho rozhodnutí odejít v roce 2016 do důchodu a byl také faktorem v rozpadu jeho manželství.

V důsledku odchodu do důchodu a ukončení svého manželství Bobridge přiznal, že bere 10 až 15 pilulek za noc.

Bobridgeovo svědectví přišlo během soudního případu zkoumajícího jeho zatčení v roce 2017, ve kterém byl bývalý jezdec obviněn z obchodování s velkým množstvím extáze.

Trojnásobný mistr světa na dráze je obviněn z dodávání extáze bývalému spoluhráči Alexi McGregorovi v období od března do srpna 2017, který drogy později prodal tajnému policistovi.

McGregor se minulý týden objevil u soudu, aby poskytl své vlastní svědectví, ve kterém tvrdil, že mu Bobridge dodá 10 až 99 tablet denně, aby je prodal.

McGregor také připomněl, jak Bobridge použil „cyklistický kód“k organizaci vyzvednutí drog a byl poslán do nočních klubů a barů v Perthu, aby dodal drogy.

Soudu byla ukázána zpráva od Bobridge odeslaná McGregorovi přes Facebook, která zněla: 'Nezapomeň, abys minulou noc zůstal vše přísně mezi námi, brácho.'

Bobridge tvrdí, že tato zpráva souvisela s užíváním kokainu s ostatními cyklisty. Bobridge popírá všechna obvinění, protože případ pokračuje.