Tom Pidcock havaroval na Tour de l'Avenir a vyrovnal naděje Worlds

Obsah:

Jezdec havaroval v závěrečném kilometru 6. etapy v závodě do 23 let

Naděje na mistrovství světa v Yorkshiru Toma Pidcocka by mohly být v rovnováze poté, co byl přijat do nemocnice po ošklivé havárii v závěrečném kilometru 6. etapy Tour de l'Avenir.

20letý závodník se dostal do vedoucí skupiny 15 jezdců na etapě končící v Privas, než havaroval a zranil se v závěrečných metrech etapy. Etapu vyhrál Švýcar Stefan Bissegger.

Jezdec týmu Wiggins-Le Col reprezentující národní tým Velké Británie byl okamžitě převezen do místní nemocnice, ačkoli jeho zranění ještě nebyla potvrzena.

Pidcock jel v závodě do 23 let dobře, odstartoval do 6. etapy jako devátý v celkové klasifikaci pouze 1 minuta 7 sekund od vedoucího závodníka Simona Gugliemiho z Francie, zbývaly tři etapy v horách.

Také vedl bodovací soutěž o zelený trikot, když ve čtyřech z pěti úvodních etap skončil v první pětici.

Ačkoli neexistují žádné podrobnosti o tom, jak těžce je Pidcock zraněn, bezprostřední obavy se soustředí na to, zda se Yorkshireman zotaví včas na své domácí mistrovství světa za měsíc.

Pidcock patří mezi favority ve vítězství v silničních i časovkových závodech v Harrogate na konci září, aby přidal ke svému stávajícímu tahu duhových trikotů, který zahrnuje juniorské mistrovství v časovce a několik titulů v cyklokrosu.

Toto je rozvíjející se příběh a bude aktualizován, jakmile budou k dispozici další informace