Criterium du Dauphine 2018: Pascal Ackermann vítězí ve 2. etapě v rozbitém sprintu

Obsah:

Vůdce závodu Michal Kwiatkowski tvrdě havaroval, ale byl zpět na motorce a vítězství získal sprinter Bora

Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) vyhrál 2. etapu Criterium du Dauphine 2018 z rozbitého a omezeného sprintu. V kádru pro vítězství byla řada jezdců, když se skupina rozprostřela přes silnici a zamířila k cílové čáře, ale byl to muž Bora, kdo se dostal na vrchol.

Celkové vedení si mohl udržet Michal Kwiatkowski (tým Sky), který tvrdě havaroval, když do cíle zbývalo asi 1,6 km, takže to bylo v rámci pravidla 3 km a dostal stejně jako první v cíli.

Avšak Daryl Impey (Mitchelton-Scott) překročil hranici jako třetí a získal čtyřsekundový časový bonus, dost na to, aby ho posunul do žlutého trikotu.

Ohlédnutí za 2. fází Criterium du Dauphine 2018

Criterium du Dauphine je obvykle považováno za přípravný závod na Tour de France, pokud jde o parkury a startovní listinu.

To znamená, že kromě Vincenza Nibaliho, vítěze Tour 2014, musíte opravdu přimhouřit oči, abyste v pelotonu našli někoho, kdo má naději, že do konce Grande Boucle příští měsíc znepokojí stupně vítězů.

Pokud se jedná o předběžný závod, doufejme, že všechen zájem a vzrušení o hlavní událost byly potlačeny.

Dnes jsme měli brejk, který měl výhodu přes šest minut, pak došlo i později k několika protiútokům.

Většina protagonistů v pozdějších tahech se snažila spolupracovat, takže žádný z těchto útoků nevypadal, že by mohl zůstat. Televizní čas pro sponzory.

Z varu a vzadu byl Bryan Coquard (Vital Concept), jehož tým dočasně nechal dva domácí u svého vůdce, aby se ho pokusil dostat do cíle bezpečně a včas, ale pak ho nechal, aby se o něj staral. sám sebe.

V této skupině byl také Luke Rowe (tým Sky), ale vypadal dostatečně pohodlně na to, aby to vypadalo jako manévr šetřící nohy pro pozdější závody a pro jeho klíčovou roli v nadcházející Tour de France.

Jezdci postupovali za deště na začátku etapy, která se vyčistila, ale v posledních 20 km znovu hrozila.

Mitchelton-Scott, tým vítěze předchozího dne Impeyho, nabral tempo a hnal redukovaný peloton vpřed při honičce skupiny tří jezdců, kteří se chvíli poflakovali.

Pokud by Impey mohl zajet další etapu, časová prémie by ho posunula do celkového vedení bez ohledu na to, kde skončil Kwiatkowski se žlutým trikotem, ale nemělo to být.

Vůdcův tým byl také ve skupině v pevné linii a udržoval dres v bezpečí až do posledního nebezpečí, jak jsme to viděli dělat v závodě za závodem v posledních několika sezónách.

X

Mezera se zmenšila na 21 sekund, zbývalo 4,9 km a týmy v čele skupiny vypadaly, že se více zajímají o sebe než o únik.

Bora-Hansgrohe se objevila vedle Mitcheltona-Scotta a do honby se vrátila určitá naléhavost. Tou dobou už ostatní týmy formovaly své vlaky, ale s omezeným dopadem na výhodu Stalnova.

S 2,5 km do cíle se osamocený vůdce začal ohlížet přes rameno a měl by pronásledovatele na dohled, protože jeho náskok se snížil na 13 sekund s 2 km před čarou.

Přesuneme-li pozornost z přední části skupiny, zahlédli jsme žlutě oděného Kwiatkowského, jak leží na zemi a drží se za rameno po havárii na kruhovém objezdu.

Naštěstí byl později viděn dojíždět do cíle a měl by být schopen pokračovat v závodě.