Tour de Yorkshire 2018: Max Walscheid z Sunwebu vyhrál 3. etapu

Němec předstihl Magnuse Corta Nielsena pro vítězství, ale Dane zvýšil své celkové vedení. Foto: SWPix.com

Max Walscheid z týmu Sunweb dnes vyhrál 3. etapu Tour de Yorkshire v ostrém sprintu ve Scarborough.

Němec zanechal své úsilí pozdě, ale měl rychlost a sílu, když záleželo na tom, aby projel kolem svých soupeřů a získal vítězství.

Celkový lídr Magnus Cort Nielsen (Astana) z Dánska navázal na své včerejší etapové vítězství dnešním působivým druhým místem.

Jon Aberasturi (Euskadi-Murias) překročil čáru jako třetí a Mark Cavendish (Dimension-Data) – který se trefil do popředí v typickém stylu, jen aby po smrti vybledl – zklamaný čtvrtý.

Časová prémie za druhé místo Nielsena prodloužila svůj celkový náskok před Gregem Van Avermaetem (BMC Racing) ze čtyř sekund na 10 v zítřejší závěrečné etapě.

Etapa začala v Richmondu za jasného a teplého jarního počasí s obrovským davem povzbuzujícím jezdce – scény, které se opakovaly během 185 km jízdy na východ směrem na Scarborough.

Včerejší vítěz Magnus Cort Nielsen byl v modrém dresu lídra, i když byste to nepoznali vzhledem k tomu, jak je barva podobná běžnému dresu Astany.

Zlom dne nastal, když se kvintet jezdců vyškrábal z čela pelotonu a chtěl si vybudovat náskok.

Skupinu tvořili Jonathan McEvoy (Madison-Genesis), Mathias Le Turnier (Cofidis), Robbert De Greef (Roompot), Peter Williams (One Pro Cycling) a

Adam Kenway (Vitus).

Stále si budovali náskok, dobře spolupracovali a při nástupu do druhého kategorizovaného stoupání dne, Cote de Silpho (1,5 km při 8,2 %), se náskok na peloton za nimi držel kolem 2:20 s.

Když dosáhnou vrcholu, zbývá ještě 50 km jízdy, stoupání by nebylo místem, kde by se rozhodovalo o dni, ale rozhodně to byla příležitost pro favority položit si navzájem nějaké otázky.

A Van Avermaet se náležitě zavázal a nařídil svým jednotkám BMC, aby přepnuli do režimu plného výslechu v čele pelotonu.

Náležitě se zavázali, a než dosáhli vrcholu stoupání, snížili deficit na polovinu na pět vpředu. Hra byla jasně na vrcholu a závod se rychle vrátil dohromady.

S ubíhajícími kilometry při nájezdu do Scarborough se další skupina snažila jet, ale nikdy nevytvořila velkou mezeru.

Pak, když už cíl sprintu vypadal téměř zaručeně, veterán Francouz Sylvain Chavanel (Direct Energie) šel jasně a proslavil se vysokorychlostním nájezdem do Scarborough, držel se dobře až do posledního kilometru, aby minul s cílovou čárou na dohled.