Poslední závodní kolo Fabian Cancellara Tour of Flanders vydraženo za více než 13 tisíc liber

Obsah:

Trek Domane použil Fabian Cancellara ve své poslední Tour of Flanders

Jedno ze závodních kol Fabiana Cancellary z jeho poslední sezóny bylo prodáno v aukci za 13 708 liber.

Zrcadlovka Trek Domane, plná závodního čísla Cancellara, obtisků Trek-Segafredo a nálepky na představci označující stoupání Tour of Flanders, byla prodána prostřednictvím online aukce Catawiki.

obraz
obraz

13 £ 708 Trek Domane SLR

Cancellara, který je trojnásobným vítězem Tour of Flanders a Paris Roubaix, nakonec skončil v závodě druhý za Peterem Saganem, ale po akci bylo jeho kolo předáno belgické televizi Sporza as součástí soutěže.

Ale s číslem, nálepkami a personalizovaným schématem barev, které uvádí všechna vítězství Cancellara's Classics, se kolo stalo sběratelským kouskem, a když bylo uvedeno na aukčním webu, snadno překonalo svou původní hodnotu. Přihazování na motorce začalo na pouhých 42 £, ale prodalo se za 13 708 £ – nepřekvapivě – Belgičanovi.

'Cancellara je jedním z nejlepších cyklistů všech dob,' řekl Mark Borgman z Catawiki. „Jeho kariéra skončila v loňském roce poté, co znovu prokázal svůj téměř nedotknutelný status cyklisty v časovce, když vyhrál zlato v Riu de Janeiro. Zájem o jeho kolo byl fantastický, dražitelé z celé Evropy bojovali o vlastní cenu, aby se stali novým majitelem. Nakonec nejvyšší nabídka přišla od belgického fanouška cyklistiky.'