Komentář: „Ubohá“forma Ineos je brailsfordská lest a stále by mohla obsadit všechny tři stupně vítězů Tour

Dauphine nemusí nutně předpovídat Tour v podivném roce pro profesionální cyklistiku

Když skupina favoritů převálcovala vrchol Col de Peyresourde, dělilo je od cíle 8. etapy Tour de France 2016 15,5 km převážně z kopce. Žlutý trikot Grega Van Avermaeta byl hodně daleko, což znamenalo, že z této skupiny vzejde nový lídr závodu.

Nejlépe se umístil Adam Yates s náskokem jedné až 18 sekund na zbytek z 20 nejlepších. Se vší pravděpodobností by skupina GC překročila hranici jako jedna a pokud by byl chlapec z Bury v prvních třech by byl oblečen do žluté.

Chris Froome – sedm sekund za Yatesem na začátku dne – měl na mysli jiný výsledek. Vykoval se přes vrchol a při sestupu se tlačil dále dopředu.

Zaujal směšnou pozici, kdy seděl na horní trubce a pokračoval v šlapání, což později Chris Boardman a jeho aerodynamický tunel prokázali jako aerodynamický nesmysl, Froome překročil čáru s náskokem 13 sekund a dostal se do žlutého trikotu. náskok 16 sekund díky bonusu na cílové čáře.

Zůstal ve žlutém až do Paříže, aby zaznamenal své třetí celkové vítězství na Tour.

Odvážný útok na sestup a získání žlutého trikotu: mysleli byste si, že Froome bude toho večera nejspokojenější sám se sebou, ale úsměv od ucha k uchu na sira Davea Brailsforda naznačoval, že si bere ještě víc radost z výsledku.

Manažer týmu nikdy nevypadal šťastněji, než když se ho zeptali na útok – a techniku sestupu – po etapě. Vyžíval se ve svém vnímání překvapení ostatních lidí nad týmem Sky (jak tomu bylo tehdy), když vyhrál sólo ve sjezdu, místo aby jel v metronomické formaci až do cíle na vrcholu.

'Neviděl jsi to, že ne?'

Nyní si představte, jak šťastný by byl Brailsford, mozek za marginálními zisky a šedými zónami, kdyby jeho tři lídři týmu obsadili všechny tři stupně vítězů na konci nadcházející Tour de France. Zdá se to nepravděpodobné, dokonce nemožné, ale možná je to všechno součástí plánu.

Na konci Criterium du Dauphine 2020 si vedli tři lídři týmu Ineos takto: Geraint Thomas – 37., 53:38 za vítězem; Chris Froome – 71., 1:27:42; Egan Bernal – DNF, zranění zad.

S výhradami ohledně Frooma a Thomase, kteří pracují pro Bernala, stojí za zmínku, že Tom Dumoulin z Jumbo-Visma (7., 2:07) a Sepp Kuss (10., 2:55) pracovali pro Primoz Roglic na prvních čtyřech etapách pětidenního závodu.

Spíše než abychom mluvili o tom, který jezdec povede Team Ineos (pravděpodobně Bernal, pokud má v pořádku záda), místo toho přemýšlíme, co se děje s dosavadním supertýmem cyklistiky.

Stav oblíbené a s tím spojený tlak se přesunul na Jumbo-Visma. Tento tým je již ve špičkové formě (i když někteří se diví, že to není příliš brzy) a vyhrál tři z pěti etap na Dauphine. Pravděpodobně by kombinézu zapečetili, kdyby Roglic nespadl a preventivně před Tour odstoupil.

Na startovní čáře v Nice v sobotu 29. srpna Jumbo-Visma vypadá, že bude mít dva vítěze Grand Tour, dalšího vítěze Grand Tour na stupních vítězů, vítěze Monumentu v podobě svého života a domestiques blízkých kalibru té doby Froome jel za sira Bradleyho Wigginse.

Na druhou stranu tým Ineos vstoupí s několika vítězstvími, otazníky nad formou, většími otázkami, zda budou určití jezdci pracovat pro týmové kolegy, a mnozí se budou ptát, zda bublina nepraskla.

Za vším ale bude stále ten samý šéf týmu, kterému se smáli, když předpověděl vítěze britské Tour de France do pěti let od založení týmu, ale od té doby na tyto posměšky odpověděl vítězstvím na 10 Grand Tours, včetně sedmi z posledních osmi Tours de France a letos si možná jen vychutnává novinku, že je smolař.

Očekávejte, že šéf Teamu Ineos bude mnohem více potěšen vítězstvím poté, co byl odepsán, než byl pokaždé, když jeho jezdci vyhráli, když se od nich očekávalo.

Pamatujete si Froomův sestup a vítězství v etapě? Brailsford si více užíval překvapení všech, než se zdálo, že Frooma přešel do žluté. Očekává se, že favorit závodu a obhájce titulu bude hájit žlutou barvu, ale většina z nich by si vybrala vrchol nebo časovku jako etapu, ve které by se dostal na vrchol.

Nyní počkejte a uvidíte, co se stane, když pomalá stavba na Dauphine po měsících nezávodění a malém přehledu o tom, čeho jsou jeho jezdci skutečně schopni, povede k nadvládě v měřítku, jaké jsme od té doby neviděli. jindy tým Sky/Ineos postavil na stupně vítězů Grand Tour několik jezdců.