Movistar oznamuje rozpisy závodů pro Quintanu a Valverdeho

Španělský tým připravuje duo na Giro d'Italia a Ardennes Classics

Tým Movistar oznámil, ve světle potvrzení, že Quintana má letos v úmyslu zdvojnásobit Giro-Tour, úvodní závodní programy pro něj i pro vedoucího týmu Movistar Alejandra Valverdeho.

Oba jezdci zahájí své kampaně na Mallorca Challenge na konci ledna, ale od této chvíle je to pro duo docela rozdělený program s velkým cílem Quintany na začátku sezóny, Giro d'Italia a Valverde Ardenské klasiky.

Quintanův program je mnohem tenčí, pochopitelně, pokud bude cílit i na Tour, přičemž největším závodem před Girem je Tirreno-Adriatico po Abu Dhabi Tour.

Mezitím Valverdeho chuť na etapové závody v rané sezóně pokračuje na Vueltě Andalucia (z nichž vyhrál čtyři z posledních pěti ročníků), Paris-Nice, Volta a Catalunya a Pais Vasco, než se ujal trojitého vedení v Ardenách Klasika v dubnu.

Nedávná nehoda při tréninku zřejmě neovlivnila jeho závodní plán na začátku sezóny.

Valverde má za sebou dlouhou historii úspěchů v Ardenách, když třikrát vyhrál Lutych (jednou po zákazu) a čtyřikrát Fleche Wallone (třikrát po zákazu), ale předtím získal jen několik druhých míst v Amstel Gold Race.

Quintana vyhrál Giro v roce 2014 a s hornatou tratí na kartách pro rok 2016 bude jistě i letos uchazečem o Maglia Rosa.