Tour Series 2021 odloženo na srpen

Britská závodní událost odsunuta od obvyklého květnového data, aby se zajistilo, že se bude konat bezpečně. Foto: SWPix

Série Tour 2021 byla odložena na srpen, o tři měsíce později, než bylo původně plánováno, aby bylo zajištěno, že bude bezpečně pokračovat.

Pořadatel akce SweetSpot spolupracoval s British Cycling na přeplánování závodů v centru města z května na první dva srpnové týdny, se závodem mužů a žen v každém kole. Potvrzená data a místa ještě nebyla oznámena, nicméně nejdůležitější události bude stále možné zdarma sledovat na ITV4.

Toto přichází po zprávě, že turnaj Rutland-Melton International CiCLE Classic, který se má konat v dubnu, byl na rok 2021 zrušen.

SweetSpot také zvažuje uspořádání první virtuální série Tour, aby zaplnil prázdné místo v kalendáři silničních závodů způsobené pandemií.

Loni v červnu společnost uspořádala virtuální Skoda V-Women's Tour poté, co byla událost UCI Women's WorldTour zrušena a vítězství Leah Dixon bylo zhlédnuto více než 1,5 milionukrát na sociálních sítích a živě zobrazeno na BBC Sport.

S potvrzeným, že uzamčení v Anglii bude pokračovat minimálně do března a situace v ostatních domovských zemích bude pravděpodobně podobná, se zdá stále pravděpodobnější, že britské dostihové závody budou odsunuty, dokud nebudou očkováni ti, kteří jsou více ohroženi a omezení lze zrušit.