Jedadvacetiletý Yorkshireman plánuje svůj očekávaný skok na WorldTour

Ineos Grenadiers podepsali multidisciplinární cyklistickou hvězdu Tom Pidcock, podle zpráv.

Podle The Telegraph 21letý hráč podepsal dlouho očekávanou smlouvu o připojení k britskému týmu WorldTour pro rok 2021 jako součást procesu přestavby pro týmového manažera Davea Brailsforda.

Dlouho kolovaly zvěsti, že Pidcock byl žádaným jezdcem pro několik týmů WorldTour, včetně Deceuninck-QuickStep, ale je to britský tým, kdo zajistil jeho podpis. Očekává se, že oficiální oznámení by Brailsford a Ineos Grenadiers mohli učinit již v pondělí.

Jezdec narozený v Yorkshiru zapůsobil na horských kolech, cyklokrosu a na silnici a vyhrál několik titulů mistra světa v různých disciplínách.

V únoru tohoto roku skončil Pidcock ve svém debutu na mistrovství světa v elitním cyklokrosu druhý za Mathieu van der Poelem. Naposledy si připsal své dosud největší vítězství na silnici, Giro d'Italia do 23 let, když získal tři etapová vítězství na cestě za tým Trinty Racing.

Pidcock také dříve vyhrál závod Paris-Roubaix Espoirs a časovku na mistrovství světa juniorů v roce 2017.

Pidcockovy zájmy se nyní pravděpodobně obrátí převážně na silnici, protože se připojí k Ineos Grenadiers jako součást nové generace mladých britských talentů v týmu.

Po boku Pidcocka budou Ethan Hayter a Tao Geoghegan Hart, kteří budou pravděpodobně tvořit mladou britskou páteř týmu, když odejde sedminásobný šampión Grand Tour Chris Froome.

Dále Pidcocka čeká elitní mužský silniční závod Mistrovství světa, kde mladý jezdec povede Velkou Británii na trati Imola v neděli 27. září. Pidcock byl vybrán do elitního týmu kvůli zrušení závodu do 23 let v důsledku probíhající pandemie koronaviru.