Mladý Brit Ben Tulett podepsal smlouvu s Ineos Grenadiers

20letý hráč skočil na WorldTour po působivé sezóně s Alpecin-Fenix

Mladý britský talent Ben Tulett podepsal smlouvu s Ineos Grenadiers. 20letý hráč se na konci sezóny připojí z ProTeamu Alpecin Fenix.

Dvojnásobný juniorský mistr světa v cyklokrosu se v roce 2020 stal profesionálem přímo z juniorských řad a je tipován jako jedna z příštích britských nadějí na Grand Tour. Připojí se k takovým jako Ethan Hayter a Tom Pidcock jako současná skupina mladých domácích talentů jezdících pro britský tým WorldTour.

'Byl to tým, ke kterému jsem vždy vzhlížel,' řekl Tulett při podpisu smlouvy s týmem.

'Stále si pamatuji, že když jsem byl mladší, četl jsem Cycling Weekly a díval jsem se na fotky týmu, který byl založen. Bylo to poprvé, co se tento velký britský tým zúčastnil WorldTour a pamatuji si, že jsem z toho byl tak nadšený.

'Pak Brad vyhrál Tour v roce 2012 a to bylo prostě neuvěřitelné. Pamatuji si, jak jsem si říkal: „Rád bych jednou byl v tom týmu“. Rychle vpřed devět let a právě jsem zde podepsal svou první smlouvu. Nemohl jsem být šťastnější.

'Vzpomínám si, že jsem v roce 2017 navštívil Vueltu jako fanoušek a viděl jsem Chrise Frooma a celý tým, jak jsem si myslel, že jednoho dne… chci své místo v tom autobuse. Upřímně mi to leželo v hlavě během tréninku – chci si zasloužit místo v tom autobuse.'

Tulett už upoutal pozornost během svého dvouletého působení v Alpecin-Fenix. Jen v této sezóně obsadil jezdec z Kentu celkově deváté místo na Tour of Poland, 17. místo na Amstel Gold Race a 12. místo na Fleche Wallonne.

Byly to výkony, jako jsou tyto, díky nimž si hierarchie Ineos všimla, když režisér představení Rod Ellingworth řekl: „Ben je mladý britský jezdec, kterého už nějakou dobu sledujeme. Za poslední rok udělal působivý pokrok a jeho přístup a postoj je přesně to, co u Ineos Grenadier hledáme.

'Myslíme si, že jeho vášeň pro závodění v kombinaci s prostředím našeho týmu mu pomůže posunout se do další fáze jeho kariéry.'

V rozhovoru s cyklistou na začátku minulého roku Tulett řekl, že jeho 'ambicí je být nakonec jezdcem GC, což byl můj cíl a sen od doby, kdy jsem začal jezdit na kole, soutěžit na Grand Tour byl vždy ten největší sen “a že Tour de France bude jeho konečným cílem.