Tom Pidcock dominuje Nationals před mistrovstvím světa v cyklokrosu

Za tři týdny Pidcock předvedl před Worlds dobrou formu se všemi jezdci kromě 14

Tom Pidcock jel pro druhé vítězství na britském národním šampionátu v cyklokrosu, čímž stanovil ukazatel pro nadcházející mistrovství světa.

Jednaadvacetiletý závodník si i přes havárii v prvním kole dojel na trati Shrewsbury k pohodlnému vítězství a nakonec porazil nejbližšího rivala Bena Tuletta s náskokem 2 minut a 4 sekund. Pidcockův týmový kolega z Trinty Racing Cameron Mason dokončil pódium o dalších 11 sekund s posunem.

Tím, že skončil celkově na druhém místě, byl Tulettův výkon dost dobrý na to, aby si zajistil titul současného juniorského mistra světa do 23 let. Přestože byl Pidcock plnoletý, nebyl již pro titul čitelný, protože se již posunul na elitní úroveň.

Pidcock, který propásl havárii poblíž startovní čáry, si ztížil život poté, co narazil do sloupku v prvním kole. Podařilo se mu zotavit se a poté si vytvořil osmisekundový náskok před Tulettem a Thomasem Meinem.

Mein nakonec zmizel, aby ho předjel Mason, zatímco Pidcock se hnal vpřed a porazil všechny kromě 14 z 69 finalistů.

Posouvá svůj dominantní výkon vpřed a Pidcock nyní vezme tuto formu dopředu na mistrovství světa ve švýcarském Dubendorfu za tři týdny.

Poprvé ve své kariéře se zúčastní závodu Elite a utká se s úřadujícím šampionem Mathieu van der Poelem.

Zatímco Van der Poel je zdaleka jasným favoritem na duhový dres, Pidcock si v tichosti věří, že se umístí v první pětce a že by mohl mít problémy na stupních vítězů.

'Moje forma je dobrá, nejsem si příliš jistý, ale dnes jsem jel docela dobře a určitě na tom mohu stavět,' řekl Pidcock.

'Teď je pracovní konec sezóny. Chci tam [Dubendorf] a dostat se na pódium, ale každý bude na vrcholu své hry. Byl bych spokojený s první pěticí, ale stát se může cokoliv.'

V ženách opět zazářily jezdkyně U23. Harriet Harnden získala titul Elite i U23 a porazila Bethany Cromptonovou a Annu Kayovou.

Titul juniorských mužů získal Rory McGuire a titul juniorek Millie Couzens.