Van Garderen: „Když je Froome mimo a Thomas má spornou formu, neexistuje žádný jasný favorit“

Nejsilnější tým Education First Tour, jaký kdy byl, se těší s velkými nadějemi na spor GC

Nepřítomnost Chrise Frooma a pochybná forma obhájce titulu Gerainta Thomase vedla Tejaye van Garderena k tomu, že to považoval za nejlepší příležitost týmového kolegu Rigoberta Urana vyhrát Tour de France.

Na tiskové konferenci Education First v Bruselu před sobotní Tour de France Grand Depart se zdálo, že Američan věří v šance svého týmu na překvapivé vítězství, protože mezi svými soupeři neexistuje žádný jasný favorit.

Na otázku, zda absence jasného předního závodníka povede k překvapivému vítězi, Van Garderen odpověděl: „Ano, myslím, že máš pravdu, když Froome byl zraněný a Thomas měl po nehodě na Tour pochybnou formu. de Suisse, takže si myslím, že neexistuje žádný jasný favorit.'

Van Garderen si také všiml formy nedávného vítěze Criterium du Dauphine Jakoba Fuglsanga, označil ho za hrozbu, ale také poukázal na nedostatek výsledků Dána ve třítýdenních závodech a na to, že Uran byl ve své době stejně dobrý jako kterýkoli soupeř.

Uran skončil na Tour v roce 2017 celkově druhý, jen 47 sekund za pozdějším vítězem Froomem. I když byl tento výsledek považován za překvapení, nyní ho vedl k tomu, že byl považován mezi jezdce, kteří s největší pravděpodobností budou mít problémy na stupních vítězů.

obraz
obraz

Uran také žije ve výšce 2 500 m nad mořem a stále trénuje ve své rodné Kolumbii, což byste považovali za jasný přínos pro 32letého hráče, protože letošní Tour byla označena jako „nejvyšší vůbec“s četné výstupy přes 2 000 m nadmořské výšky mimo jiné díky návštěvám Col d'Iseran a Col du Galibier.

Zatímco Uran věří, že to kdysi byla výhoda a vyhovuje to jeho stylu závodění, také si uvědomuje, že už to není ten bonus jako kdysi.

'Samozřejmě jsem se narodil a žiju ve výšce, mám rád nadmořskou výšku, takže mám rád, když jsou etapy super těžké,' řekl Uran. 'Ale teď vidíte, že všichni trénují ve výšce a všichni jezdí do výškových tréninkových kempů, takže už nemám tu výhodu.'

Zatímco Uran bude po sobotním startu závodu určeným vedoucím týmu, Van Garderenovy předchozí zkušenosti s umístěním v první pětce Tour a nedávná dobrá forma po jeho druhém celkovém pořadí v Criterium du Dauphine ho také nechaly zvážit své vlastní možnosti.

'Přicházíme sem s cílem, aby Rigo byl naším chlapíkem číslo jedna, ale kdykoli si připnete číslo a zahájíte cyklistický závod, všechno je možné, takže se všichni ukážeme připraveni využít naši šanci den a uvidíme, co můžeme udělat, “dodal Van Garderen.

V každém případě, vstoupí-li do závodu s tím, o čem manažer týmu Jonathan Vaughters věří, že je jeho „nejsilnějším Tour týmem všech dob“, tým Education First se zdá být v silnější pozici bojovat o vítězství v závodě, než když vedl Uran na druhé místo před dvěma lety.