Giro d'Italia 2018: Aru zakotvil na 20 sekund za nelegální draft v časovce

Tři týmy Spojených arabských emirátů Emirates zakotvily, když UCI zasáhla proti draftu

Když si myslíte, že výsledek vypadá příliš dobře na to, aby to byla pravda, obvykle to tak dopadne. Po včerejším vystoupení v časovce na Giro d'Italia – doslova pro Tonyho Martina – po zvednutí obočí se Fabio Aru (UAE-Team Emirates) ocitl na 20 sekund v doku za nelegální tažení motorky.

Ital včera mnohé překvapil, když v 16. etapě překonal čáru pouhých 37 sekund za vítězem závodu Rohanem Dennisem (BMC Racing).

Neznámý jako specialista na čas, Aru se také během tohoto Gira ocitl bez formy a den začal s téměř 25 minutovým ztrátou na vedoucího závodníka Simona Yatese (Mitchelton-Scott).

Takže když Ital dokončil pódium jako šestý, mnoho otázek kolem představení.

Po skončení závodu hlavní komisař závodu Randall Shafer oznámil, že rozhodčí UCI se rozhodli ukotvit Aru na 20 sekund kvůli nelegálnímu tažení policejní motorky. Toto rozhodnutí bylo přijato po přezkoumání různých televizních snímků.

Shafer poznamenal: „Měli jsme některé, které byly významné, a jiné, které nebyly tak významné. A některé, které chceme prosadit, že se díváme a že se dívá televize, že se dívají média a že se dívá veřejnost.'

Aru byl jedním ze tří jezdců SAE, kteří byli potrestáni na pódiu. Diego Ulissi a Valerio Conti dostali 2minutové pokuty, přičemž Conti údajně navrhoval Ulissiho na významné části kurzu.

Ben Hermans (Izraelská cyklistická akademie), Mads Pedersen (Trek-Segafredo) a Remi Cavagna (Quick-Step Floors) byli také potrestáni 30 sekundami za porušení předpisů.

Ačkoli to nemá žádný skutečný vliv na boj o všeobecnou klasifikaci, poskytne určitou útěchu takovým, jako jsou Alex Dowsett (Katusha-Alpecin) a Chad Haga (tým Sunweb), kteří se umístili na šestém a sedmém místě. jeviště.

Také by to uklidnilo mysl Martina, který by měl spíše viditelně nedůvěřovat výkonu Aru.

Kromě pochybného výkonu Aru, závod o růžovou šel proti předpovědím mnohých, když Yates odolal útokům Toma Dumoulina (tým Sunweb) a udržel si náskok 56 sekund.

Za solidní jízdu Chrise Frooma (Team Sky) se Brit posunul na čtvrté místo na GC, 39 sekund za Domenicem Pozzovivom (Bahrain-Merida) a zbývá pět etap.