Vuelta a Espana 2017: Matteo Trentin vyhrál sprint 4. etapy po jednodenním dni

Obsah:

Matteo Trentin překročil hranici jako první a za úsilí Quick-Step Floors se mu vyplatilo

Matteo Trentin (Quick-Step Floors) vyhrál 4. etapu 2017 Vuelta a Espana v jednom z mála dnů pro sprintery letošního závodu. Vítězství v etapě znamená, že Trentin nyní vyhrál etapu na každé ze tří Grand Tour.

Ital také obdržel zelený bodový dres jako výsledek 4. etapy.

Byla to docela jednotvárná etapa a kromě několika menších úniků v partě se dělo jen málo věcí.

V celkové klasifikaci nenastaly žádné výrazné změny, protože Chris Froome (Team Sky) si udržel celkové lídry a ti, kteří toužili po červeném trikotu, zůstali ve stejné časové propasti, jako na začátku dne.

Bora-Hansgrohe převzala odpovědnost, když se peloton pohyboval do 4 km od cílové čáry, zatímco na opačné straně silnice AG2R La Mondiale vedl celkové závodníky k 3km bezpečnostní linii.

Jak se týmy přetahovaly o pozici, došlo k nárazu směrem k zadní části skupiny a bylo to dost daleko, aby zúčastnění ztratili čas na zbytek pole.

Blížící se k flamme rouge Quick-step Floors to vzal, ale byl zavalen v rohu. Adam Blythe (Aqua Blue Sport) mohl být viděn skákat z kola na kolo na konkurenčních sprinterských vlacích.

Tvrdá práce Quick-Step se vyplatila, když Trentin překročil čáru se zdviženýma rukama.

Jak dopadla 4. etapa Vuelta a Espana 2017

Při odjezdu z Escaldes-Engordany 4. etapa Vuelty a Espana 2017 vedla peloton převážně z kopce do pobřežního města Tarrragona, Anella Mediterranea.

Trasa dlouhá 198,2 km byla vyčleněna jako jeden ze vzácných dnů pro sprinty, přičemž jediné kategorizované stoupání bylo 60 km od cíle.

Stejně jako včera bylo umožněno, aby se poměrně rychle vytvořila přestávka, když Stephane Rossetto (Cofidis), Juan Felipe Osorio (Manzana Postobon), Diego Rubio a Nicholas Schulz (Caja Rural) vytvořili náskok před hlavní partou.

Později se k nim připojil Johan Le Bon (FDJ), aby založili kvintet jezdců v čele záležitostí. Mezitím jel peloton konzistentním tempem a tým Sky kontroloval časovou ztrátu vedoucího závodu Frooma.

Časová propast se zmenšovala a plynula kolem sedmiminutové hranice, přičemž stíhací jízdu vedly Team Sky a Quick-Step Floors. Ve své první Grand Tour Aqua Blue Sport také nabídl ruku v pronásledování, do cíle zbývalo 110 km.

Vzhledem k tomu, že závody zdaleka nebyly nepřehlédnutelné, vrcholem odpoledne byl klasický snímek „kamera-ukazuje-jak-žhavé-Španělsko je“s teplotami dosahujícími 38 stupňů podle motorky s kamerou.

Jakmile pauza zasáhla jediné stoupání dne, Alto de Belltall, Rossetto pokračoval dál a pouze Rubio dokázal přizpůsobit změnu tempa.

Další okamžik poznámky nastal, když do cíle zbývalo 18 km, když byl Wilco Kelderman (tým Sunweb) viděn, jak se zvedal z podlahy na rovné, úzké obytné ulici.

Nizozemec měl po ruce dva týmové kolegy, kteří ho doprovázeli zpět do rychle se pohybujícího pelotonu.

S 10 km do cíle mělo vedoucí duo výhodu pouhých 18 sekund a ta klesala s každým otočením pedálů.

Tato dvojice byla chycena, když do cíle zbývalo 7,9 km a týmy pro sprint a GC se nadále hromadily v čele pelotonu.

Do závodu zbývalo 6 km a peloton byl rozprostřen po velké dálnici a Juan Sebastian Molano (Manzana Postobon) pokračoval v zatracené naději na sólové vítězství. Týmy WorldTour vypadaly, že je jeho úprk dostatečně nepohnul, a před zahájením sprintu ho s lehkostí stočily zpět.