Chris Froome potvrzen na Vuelta a Espana 2017

Po čtvrtém vítězství na Tour de France cílí Chris Froome na první Vueltu a Espana

Necelý měsíc po svém čtvrtém vítězství na Tour de France bude Chris Froome na Vueltě a Espaně příští měsíc jezdit pro další úspěch na Grand Tour. Poté, co vyhrál třetí žlutý trikot v řadě, obrátí 32letý hráč svou pozornost na španělskou třítýdenní Grand Tour, která začíná 13,8 km dlouhou časovkou ve francouzském Nimes v sobotu 19. srpna.

Froome z týmu Sky se bude snažit konečně zaškrtnout Vueltu na svém seznamu poté, co třikrát skončil na druhém místě. Loni Froome těsně unikl nejvyšší stupínek vítězů Nairo Quintanovi (Movistar), který získal titul o 1 minutu 23.

Brit vypadal, že bude mít závod pod kontrolou až do krátké, ale strhující etapy 15 do Formigalu, ve které ztratil 2 minuty 37 na soupeře Quintanu.

Podobně Brit prohrál ročník 2011 na Vueltě o 13 sekund poté, co původně pracoval pro vedoucího týmu Sira Bradleyho Wigginse. Tyto téměř neúspěchy jen podpořily ambice Frooma na Vueltě, který se chystá podniknout svou první Grand Tour mimo Francii.

Během rozhovoru pro Sky Sports Froome poznamenal: „Vuelta je závod, který miluji závodění. Je to krutý závod, ale baví mě to tři týdny.

'Teď jsem třikrát druhý a rád bych vyhrál Vueltu.' Dodal: „Vyhrát Tour a Vueltu v jednom roce by bylo naprosto neuvěřitelné. Teď mám tu příležitost a určitě do toho půjdu.'

Tyto cíle pro dvě Grand Tour v jedné sezóně jsou jistě ambiciózní. To se nestalo od roku 2008, kdy Španěl Alberto Contador ovládl Giro d'Italia i Vueltu a Espana.

Je to ještě déle, co jezdec absolvoval po sobě jdoucí Grand Tour v jedné sezóně. Toho naposledy dosáhl zesnulý Marco Pantani v roce 1998, kterému se podařilo ovládnout Giro i Tour zády k sobě.

je jasné, že Froomův cíl ještě zdaleka nebude formalitou, pokud Team Sky dokáže zopakovat svou dominantní přehlídku Tour na Vueltě, je těžké se dívat dál než za čtyřnásobného vítěze Grand Tour.

S klíčovými poručíky, jako jsou Wout Poels a Mikel Nieve, kteří budou jezdit, bude Team Sky určitě silou, se kterou je třeba počítat.

S tím, co bylo řečeno, se nabídne tvrdá konkurence v podobě Vincenza Nibaliho (Bahrain-Merida) a Estebana Chavese (Orica-Scott), kteří oba chtějí obléknout červený dres v Madridu v neděli 10. září.