Steve Cummings zdvojnásobil na národním šampionátu. Nyní jede na Tour de France

Breaway ride seals silniční závod National Championship for Cummings dny po vítězství v časovce

V neděli Steve Cummings (Dimension Data) porazil obhájce titulu Alexe Dowsetta (Movistar) v britském národním šampionátu v časovce a zvítězil v silničním závodě. Jeho dvě vítězné jízdy z něj dělají prvního britského jezdce, kterému se povedlo double na National Champs od Davida Millara v roce 2007.

Dnes odpoledne 36letý tým Dimension Data také oznámil svůj výběr do svého týmu Tour de France, čímž jezdce završil několik úspěšných dní.

Cummings vynechal Giro d’Italia a nyní se zdá, že dosáhl špičkové formy přesně ve správný okamžik.

Zatímco časovka národního šampionátu byla vyrovnanou záležitostí a Dowsettovi trvalo jen o devět sekund déle než Cummingsovi k dokončení téměř hodinové trati Isle of Man, silniční závod přinesl jednoznačnější vítězství.

Dowsett a obhájce titulu Adam Blythe (Aqua Blue Sport) díky útokům od začátku unikli s asi 20 jezdci. Ale se spoustou velkých jmen pronásledujících tento krok se nepodařilo udržet, přestože si vybudovali výhodu přes minutu.

S chycenou počáteční pauzou, druhá velká skupina utekla asi po 60 km. Včetně Iana Stannarda (Team Sky), Scotta Daviese (Team Wiggins), Chrise Lawlesse (Axeon-Hagens Berman), Grahama Briggse (JLT Condor), Jamese Shawa (Lotto Soudal) a Dowsetta, když skupina zasáhla tyto jezdce na horu Snaefell. mám jasno a založ dopřednou skupinu.

S náskokem asi půl minuty se několik jezdců z pronásledující smečky dokázalo rozběhnout, včetně Tao Geoghegana Harta a Jona Dibbena (Team Sky) a Scotta Thwaitese (Dimension Data).

V čele závodu nyní tvořili muži týmu Sky, Peter Kennaugh a bývalý týmový kolega Ben Swift (UAE Team Emirates) byli první, kdo zaútočili, za nimi se hnali Ian Bibby (JLT Condor), Lawless a Cummings.

Jelikož Stannard byl také unavený překlenout modročerné dresy týmu Sky, hrozilo, že závod zmaří. Ale když Kennaugh a Swift selhal tah, Cummings zaútočil.

Ukázal stejnou formu, která ho vyhrála v dřívější časovce, vybudoval si náskok, který nakonec činil 40 sekund a nechal Lawlesse a Bibby bojovat o druhé a třetí místo.

'Teď jsem zpět, takže můžeme zapomenout na zranění! Je hezké být zpátky v tom, co dělám, a těšit se na cokoli dalšího.

'Bude hezké být na Tour a zaseknout se,' řekl Cummings British Cycling po závodě.

Tým se těší na Tour de France, bude tým Dimension Data usilovat o vítězství ve sprintu s Markem Cavendishem. Nicméně Cummings bude pravděpodobně také po etapových vítězstvích.

Zatímco úvodní časovka Tour de France může být pro Cummingsa trochu krátká na pouhých 14 km, o něco delší trasa 22,5 km předposledního ITT v Marseille by z ní mohla udělat ideální cíl pro jezdce, který' Bude soutěžit ve své 11. Grand Tour.