Tom Pidcock překvapil, že se stal „druhým nejlepším na světě v cyklokrosu“

Ten 20letý skončil druhý na elitním mistrovství světa v cyklokrosu za Mathieu van der Poel

Tom Pidcock vyjádřil svůj šok z toho, že se stal „druhým nejlepším na světě v cyklokrosu“poté, co získal stříbro za Mathieu van der Poelem na mistrovství světa.

20letý závodník jel při svém debutu na elitní úrovni expertní závod a odrazil belgický tým, aby obsadil druhé místo a skončil za trojnásobným šampionem Van der Poelem.

Po projetí cílem ve švýcarském Dufendorfu Pidock vyprávěl o tom, jak výsledek předčil jeho očekávání přicházející do šampionátu.

'Abych byl upřímný, nemyslel jsem si, že budu tak silný. Znal jsem tento kurz a tyto podmínky by mi vyhovovaly. Bylo to neuvěřitelné,' řekl Pidcock.

'Dnes jsem druhý nejlepší na světě v cyklokrosu. Je to neskutečné. Mathieu je jedním z nejlepších jezdců na světě a dnes jsem byl druhý za ním. Je to neuvěřitelné.'

Zatímco Van der Poel utekl se svým důrazným vedením hned od prvního kola, Pidcock v úvodních kolech tvrdě bojoval po boku belgické čtveřice Michael Vantournout, Toon Aerts, Eli Iserbyt a Wout van Aert.

Na bahnitém technickém hřišti Pidcock ve třetím ze sedmi kol zaútočil, aby se vzdaloval ostatním. Zpočátku Iserbyt následoval útok, než odešel.

Pidcock vytrval ve svém úsilí, nakonec projel cílem 1 minutu 20 sekund za Van der Poelem a 25 sekund před Aertsem, který dokončil pódium.

Jeho výsledek zajistil Británii první elitní mužskou cyklokrosovou medaili. Byla to také první elitní britská medaile na mistrovství světa v cyklokrosu od bronzu Helen Wymanové v Hoogerheide v roce 2014.

Pidcock zajistil první elitní světovou medaili, přestože byl stále způsobilý závodit v kategorii do 23 let. Poté, co v minulé sezóně vyhrál titul do 23 let, se Pidcock rozhodl poskočit na elitní úroveň a utkat se se světovou špičkou. Bylo to rozhodnutí, které se podle Pidcocka ukázalo jako správné.

'Mohl jsem zůstat v U23, bylo by to jednodušší, ale nakonec jsem na stupních vítězů mezi elitou, je to velmi příjemné,' vysvětlil Pidcock.

'Je to také zvláštní, protože jsem byl celý týden nemocný. Od úterý jsem opravdu nejezdil, ale možná to pro mě bylo dobré. Možná bych měl být nemocný častěji.'

Dříve o víkendu si Britka Anna Kay zajistila jedinou další medaili, když získala bronz v závodě žen do 23 let za Francouzkou Marion Riberolle a Maďarkou Katou Vas.

Obrázek: Trinity Racing