Lachlan Morton z Education First skončil čtvrtý na závodě Three Peaks Cyclocross

WorldTour pro za čtyři minuty dole na Three Peaks a 12násobný vítěz Rob Jebb

Profesionál WorldTour Lachlan Morton skončil o víkendu čtvrtý na závodě Three Peaks Cyclocross v Yorkshire. 27letý hráč projel cílem na mostě Helwith, severně od Settle, na čtvrtém místě, čtyři minuty před vítězem a legendou cyklokrosu Three Peaks Robem Jebbem.

Jebb získal 12. vítězství na Three Peaks v kariéře a svůj první titul od roku 2014, což mu také zajistilo vítězství v kategorii veteránů nad 40 let. Porazil svého kolegu legendu Three Peaks Nicka Craiga s náskokem 30 sekund, aby zabránil jezdci Scott-UK získat čtvrtý titul.

Druhý den pro Craiga také skončil první v kategorii veteránů nad 50 let.

Výsledky Jebba i Craiga prokázaly, že místní znalosti a drsné zkušenosti byly v náročném terénu Three Peaks užitečnější než watty WorldTour.

Každoroční cyklokrosový závod Three Peaks zdolává tři kopce v Yorkshire Dales na 61 km závodů.

Závod stoupá na vrchol Whernside před vrcholem Ingleborough a poté Pen-Y-Ghent před závěrečnou jízdou domů na Helwith Bridge.

Podél cesty je trať rozdělena na 28 km silnice, 33 km nezpevněného povrchu a posledních 8 km „nesjízdného“terénu – v závislosti na ovladatelnosti kola – který nutí závodníky běžet na kolech.

Jezdec Education First závodil na off-roadovém závodě ve Spojeném království v rámci „Alternativního kalendáře“svého týmu, iniciativy pro profesionální silniční jezdce, aby soutěžili v sérii závodů mimo jejich obvyklý kalendář.

Dosud Morton soutěžil v Dirty Kanza, GBDuro a Colorado Trail race.