Mužské týmy Velké Británie byly oznámeny na mistrovství světa

Tom Pidcock dostal pozvánku na závod v Imole letos v září

British Cycling oznámila vybrané jezdce, kteří budou závodit na mistrovství světa v italské Imole. Worlds se má konat od 24. do 27. září a 21letý Tom Pidcock oznámil, že byl vybrán do silničního závodu spolu s Jamesem Knoxem, Jamesem Shawem, Hughem Carthym, Lukem Roweem a Mattem Holmesem.

V časovce budou Velkou Británii reprezentovat Geraint Thomas a Alex Dowsett.

Původně se mělo konat ve Švýcarsku, změny v pravidlech týkajících se tamních masových shromáždění si vynutily přesunutí závodů v krátké době. Nyní se mají konat ve stejných termínech, ale na automobilovém závodním okruhu Imola v Itálii a jeho okolí.

Spolu s přesunem mistrovství světa se UCI rozhodla vyškrtnout všechny juniorské závody a závody do 23 let z rozpisu, místo toho ponechat na nich soutěžit příští rok.

Loni Pidcock skončil na silném třetím místě v závodě mužů do 23 let v Yorkshire. Letos však postoupil do závodů v kategorii Elite.

Horkovitá trať Imola by měla být vhodná pro mladého šampiona v cyklokrosu – zde se můžete podívat na upravené závodní trasy mistrovství světa.

Ženský silniční tým složený z Lizzy Banksové, Alice Barnesové, Hannah Barnesové, Lizzie Deignanové, Anny Hendersonové, Anny Shackleyové a dvou časovek Lizzy Banksové a Alice Barnesové byl oznámen začátkem tohoto měsíce.