Tým Ineos potvrzuje upravenou sestavu Tour de France po Froomově havárii

Obsah:

Geraint Thomas odstartuje do závodu jako obhájce titulu i vedoucí týmu Ineos (společný), ale na silnici se může všechno změnit

Po hororové havárii Chrise Frooma během Criterium du Dauphine, kdy byl hospitalizován s několika zlomeninami a vyřadil ho ze soutěže na nejméně šest měsíců, tým Ineos potvrdil osm jezdců, které pošle na Tour de Francie.

Froome by do závodu šel ne jako obhájce titulu, ale pravděpodobně stále jako vedoucí týmu, honící se za rekordem, který se rovná pátému titulu na Tour. Tým Ineos se stále účastní závodu s obhájcem titulu, samozřejmě ve tvaru Gerainta Thomase.

Velšan v loňském závodě porazil Frooma na třetí místo za rivalem Tomem Dumoulinem a v roce 2019 začne Tour de France jako lídr svého týmu. I když společný vůdce s Eganem Bernalem.

Mladý Kolumbijec v této sezóně již vyhrál Paříž-Nice a Tour de Suisse a ve vysokých horách by mohl být bezkonkurenční – dokonce i obhájce titulu.

Těmto dvěma potenciálním celkovým vítězům budou v jejich hledání pomáhat Jonathan Castroviejo, Michal Kwiatkowski, Wout Poels, Luke Rowe, Dylan van Baarle a Gianni Moscon – který byl diskvalifikován z Tour de France 2018 poté, co byl viděn stávkující další jezdec na začátku etapy 15.

Jezdci jako Jakob Fuglsang (Astana), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Romain Bardet (AG2R-) se budou snažit zastavit průvod Team Ineos kolem Francie k dalšímu celkovému vítězství, což nás všechny v procesu nudí La Mondiale), Nairo Quintana (Movistar) a Adam Yates (Mitchelton-Scott), mimo jiné.

Kterýkoli z těchto jezdců by potenciálně mohl vyhrát Tour, ale každý z nich má slabinu – ať už je to týmová podpora, interní týmový rival, zkoušení času, přístup – díky které mohou sklouznout a ztratit spoustu času cesta.

Tour de France 2019 začíná v sobotu 6. července v Bruselu v Belgii.