Roglic poráží Pogacar v prvním závodě na 100 dní

Primoz Roglic posunul Tadeje Pogacara na druhé místo na slovinském národním šampionátu, když vyhrál první závod za 100 dní

V prvním pořádném silničním závodě od 7. etapy Paříž-Nice dne 14. března 2020 byl Primoz Roglic (Jumbo-Visma) korunován slovinským národním šampionem silničních závodů poté, co zvítězil nad Tadejem Pogacarem (UAE-Team Emirates) – který havaroval dříve v závodě – v cíli vrcholu do Ambrože pod Krvavcem o 10 sekund.

Matej Mohorič (Bahrain-Mclaren) byl o dalších 19 sekund na třetím místě.

Závod žen měl mezi prvním a druhým podobný manko, když Urša Pintar (Alé BTC Ljubljana) zvítězila o 14 sekund před Špelou Kern (Lviv Cycling Team). Trvalo však dalších devět minut, než bylo pódium dokončeno, protože Pintarova týmová kolegyně Urška Žigart se propadla v čase 9:15 na vítěze.

Slovinsko nemělo být v pořádání svých národních šampionátů o tomto víkendu samo, ale pandemie koronaviru znamená, že mnoho zemí odložilo nebo zrušilo své závody. Zatímco někteří doufají v udělení dresů v této sezóně, mnozí rezignovali na mezeru v seznamu vítězů.

Roglic byl potěšen vítězstvím i možností znovu závodit. „Je opravdu úžasné, že nám situace umožňuje konečně znovu závodit a dělat to, co umíme nejlépe, závodit na našich motorkách,“řekl v tiskové zprávě svého týmu Jumbo-Visma.

'Jsem proto velmi šťastný, že jsem mohl získat národní titul ve svém prvním závodě sezóny,' dodal Roglic a zdůraznil skutečnost, že se vzdal závodů na začátku sezóny, které probíhaly před pozastavením národních blokád. sezóna.

'Byl to těžký závod s velmi těžkým závěrečným stoupáním. Vzhledem k výsledkům na jaře byl Tadej favoritem a rozhodně nebylo snadné ho porazit. V posledních několika dnech jsem dobře rozpoznal výstup, takže jsem věděl, kam musím zaútočit.

'Skutečnost, že jsem vyhrála tady ve svém prvním závodě sezóny, je velmi dobrá. Rozhodně ještě nejsem v top formě, ale už se těším na nadcházející závody. Chci také poděkovat týmu za snahu mě podpořit ve Slovinsku. To pro mě hodně znamená.'

WorldTour je aktuálně naplánován na návrat se Strade Bianche v sobotu 1. srpna a odstartuje tak několik měsíců závodního víru, protože UCI se pokouší nacpat všechny tři Grand Tour, pět monumentů a spoustu závodů kromě toho.

Slovinské barvy budou pravděpodobně vidět na Tour de France, protože Roglic tvoří součást tripartity s týmovými kolegy Tomem Dumoulinem a Stevenem Kruijswijkem. Nizozemské duo bylo v posledních letech oba na stupních vítězů. Fanoušci nizozemského týmu budou doufat, že přístup více vedoucích pro ně bude fungovat lépe než Movistar v minulých sezónách.