Alejandro Valverde musel kvůli zranění odstoupit z Giro d'Italia

Movistar se bude spoléhat na Landu a Carapaze v naději na všeobecnou klasifikaci, protože Valverde se nemůže vzpamatovat z havárie

Mistr světa Alejandro Valverde byl nucen odjet závodit na Giro d'Italia kvůli zranění, které utrpěl minulý víkend před závodem Lutych-Bastogne-Liege.

V tiskové zprávě Movistar potvrdil, že veteránský jezdec trpěl otoky v pánvi po havárii v tréninkové jízdě v běhu do Lutychu a že se to nezhojí včas na Giro, které začíná za týden v sobotu.

'Tým Movistar v pátek potvrdil, že Alejandro Valverde, jeden z jeho hlavních referencí pro 102. ročník Giro d'Italia, který začíná příští sobotu v Bologni, nebude moci nastoupit na první Grand Tour of sezóny, “přečtěte si tiskovou zprávu.

'Rodák z Murcie se nedokázal včas zotavit z kostního edému v křížové kosti po havárii na jednom z tréninků před Liege-Bastogne-Liege ve čtvrtek 25. dubna.

'Mistr světa se bude nadále zotavovat, nebude riskovat, aby v nadcházejících týdnech našel svou nejlepší formu a začal se budovat na druhou polovinu své sezóny 2019.'

To znamená náhlý konec neuspokojivého jara pro 39letého muže.

Zatímco sezóna začala dostatečně dobře etapovým vítězstvím na UAE Tour a umístěním v top 10 na Milán-San Remo a Tour of Flanders, jeho výkony na Ardennes Classics byly pod par.

Španěl kulhal na 66. místo v Amstel Gold, což je jeho první výsledek mimo 50 nejlepších v jakémkoliv závodě od roku 2017, předtím skončil 11. na Fleche Wallonne, což byl jeho první čas mimo pódium od roku 2013. Druhý výsledek se zapisuje aby Valverde polykal včelu ve finále závodu.

Ardenské klasiky pak náhle skončily, když mistr světa opustil Liege-Bastogne-Liege, protože nemohl jet kvůli zranění.

Valverde se nyní začne zotavovat s ohledem na Vueltu a Espana a obhajobu svého titulu mistra světa, obojí v září. Když vynecháte Giro, může také Valverde závodit na Tour de France s pomocí Nairo Quintany.

Pro Movistar je Valverdeho Giro rána, ale není ztracena všechna naděje.

Španělský tým WorldTour se bude i nadále moci spolehnout na Richarda Carapaze, ekvádorského průlomového hráče loňského závodu, který dokázal dojet čtvrtý a také vyhrát na vrcholu do Montevergine di Mercogliano.

Tým vezme také Mikela Landu. Baskický jezdec se již dříve umístil na stupních vítězů na Giru, v roce 2015 byl třetí, a nedávno se vrátil do formy, díky které skončil 29letý na sedmém místě v Liege-Bastogne-Liege.

102. ročník Giro d'Italia začíná příští sobotu krátkou 8,2 km dlouhou časovkou v Bologni.