Vuelta a Espana 2017: Yves Lampaert jde sólo, aby vyhrál ve 2. etapě

Obsah:

Jezdec Quick-Step Floors Yves Lampaert závodí, aby vyhrál etapu do Gruissanu ve 2. etapě Vuelty a Espana

Yves Lampaert (Quick-Step Floors) zaútočil pozdě, aby vyhrál v Gruissan, Grand Narbonne, na 2. etapě Vuelty a Espaně. Boční vítr během posledního kilometru viděl mezery, které se okamžitě objevily, přičemž Quick-Step Floors představuje mistrovskou třídu závodění v úrovních.

Lampaertovi se podařilo zadržet malou honící se partu a sundat červený trikot vedoucímu Rohanu Dennisovi (BMC Racing).

Britskému jezdci Adamu Blytheovi (Aqua Blue Sport) se podařilo dojet na třetí místo a Lampaertův týmový kolega Matteo Trentin obsadil druhé místo.

Zpátky v partě nastaly časové mezičasy, kdy peloton překračoval čáru v dribech a drabech. Vincenzo Nibali dokázal skončit v přední skupině a ukradl osm sekund svým kolegům z celkové klasifikace.

Lidé jako Alberto Contador (Trek-Segafredo), Romain Bardet (AG2R La Mondiale) a Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) ztratili čas na své soupeře a skončili 13 sekund za vítězem Lampaertem.

Jak probíhala 2. etapa Vuelta a Espana

V etapě 2 se peloton vydal na 201 km z Nimes, dějiště včerejší týmové časovky, do Gruissanu, Grand Narbonne. Na papíře neškodná cesta, hrozba bočního větru se mezi závodem rýsovala ve velkém.

Po nervózním začátku závod uběhl v první hodině 46,7 km, aniž by se kvůli tomuto rychlému tempu vytvořila žádná přestávka. Rychlost se nakonec ustálila jako týmy

Jak se závod prohýbal pod hranicí 100 km, několik týmů obcházelo široké silnice v očekávání možného bočního větru, který by mohl kdykoli udeřit. Peloton místy připomínal spaghetti western, když se jezdci v přední části skupiny navzájem pozorně sledovali.

Zbývalo 77 km a do cíle dodalo tempo Bahrain-Merida, když závod vjížděl do řady úzkých měst. Toto rozptýlilo peloton do jediného souboru, nepodařilo se vytvořit žádné potenciální rozkoly.

Rozdíly začaly jen pár kilometrů po silnici, když se do čela dostal Trek-Segafredo, přičemž řada jezdců vypadla z pelotonu. Nicméně, když se parta zpomalila, ti, co kdysi spadli, byli pronásledováni zpět na hlavní partu.

Chris Froome (Team Sky) se na okamžik ocitl mimo záda s mechanickou závadou, ale rychle ho vrátili tři spoluhráči, právě včas, aby nám Eurosport ukázal, jak fungují stupně s grafikou inspirovanou Tronem.

Zádrhel na hranici 60 km vedl k rozsáhlé havárii, která srazila několik jezdců. Největší obětí havárie byl Javier Moreno (Bahrain-Merida), klíčový domácí zástupce oblíbeného Vincenza Nibaliho, který se vzdal.

Hlavním bodem odpoledne hrozila malá srážka mezi televizními motorkami, když se projely jednou z francouzských vesnic posetých na trase.

Jak tento závod dosáhl posledních 36 km, hrozba bočního větru ustoupila a zadní vítr pomáhal jezdcům dojet do cíle v Gruissanu. Nicméně s nabídkou středních bodů ve sprintu nabídl útok z Kaťuše-Alpecinu do 30 km určité vzrušení.

S rychlostmi dosahujícími 70 km/h se pozornost pelotonu probudila k životu a jezdci obecné klasifikace, jako je Froome, si uvědomovali současné nebezpečí. Matteo Trentin (Quick-Step Floors) získal body a tři bonusové sekundy z nabídky.

S nedostatkem sprinterů na tomto ročníku Vuelty a Espaně byla obvyklá barevná koordinace vyjíždějících vlaků nahrazena týmy, které chrání své obecné klasifikační zájmy blízko vpředu. To se projevilo injekcí tempa od týmu Sky, která viděla, jak se v zadní části hlavní skupiny tvoří rozkoly.

Peloton udělal poslední zatáčku během posledních několika kilometrů, která fungovala jako platforma pro případné vítěze Quick-Step Floors k zahájení útoku. Lampaertovi se nakonec v posledním kilometru podařilo získat mezeru, kterou dovezl až do cíle.

Vuelta a Espana 2017 Etapa 2: Nimes (FRA) – Gruissan (FRA), 201 km, výsledek