Chlapci na (Grand) Tour: 8 britských jezdců na Tour de France 2022

Obsah:

Podíváme se na formu a posoudíme pravděpodobné osudy Britů čekajících na Grand Depart v roce 2022

Tour de France dnes začíná v Dánsku a letos je mezi 176 startujícími osm britských jezdců, kteří během příštích tří týdnů čekají 3 328 km jízdy, aby dojeli 24. července do Paříže.

To je o dva méně, než bylo na startu loni. Hlavním absentérem v obsazení roku 2021 je samozřejmě Mark Cavendish, který vynechal QuickStep Alpha Vinyl ve prospěch holandského sprintera Fabia Jakobsena.

Ani letos není Tao Geoghegan-Hart, zatímco Yatesovu rodinu zastupuje spíše Adam než dvojče Simon.

Bývalí vítězové Tour Geraint Thomas a Chris Froome se znovu vrací do závodu, prvně jmenovaný právě vyhrál Tour de Suisse. A sledujte Toma Pidcocka, který bude letos debutovat na Tour pro Ineos Grenadiers.

Tak plácněte na opalovací krém a dejte si pivo, tady je osm britských jezdců, kteří se vydávají na třítýdenní jízdu po Francii na Tour de France 2022.

1. Connor Swift, Arkéa Samsic

obraz
obraz

Luc Claessen přes Getty Images

Connor Swift se vydá na svou třetí Tour de France za tolik let s Arkéa-Samsic.

Nedávno pomohl týmovému kolegovi Hugovi Hofstetterovi k vítězství v Tro-Bro Léon, přičemž sám v tomto procesu obsadil třetí místo.

Bývalý národní šampion v silničních závodech bude podporovat tým, jehož součástí je Nairo Quintana, který ví něco o stupních vítězů na této Grand Tour.

2. Fred Wright, Bahrain Victorious

obraz
obraz

A. S. O./Charly Lopez

Tým Bahrain Victorious neměl cestu na Tour de France nejsnazší poté, co byl dvakrát během jednoho týdne prohledán policií.

Wright dříve hovořil s Cyclistem o svých ambicích na Classics poté, co pomohl Woutu Poelsovi k šestému místu na Vueltě a Espaně v roce 2020.

Znovu bude nasazen v domácí roli pro lídry Damiana Carusa, který loni skončil 2. na Giro d'Italia, a Jacka Haiga, který se téhož roku umístil na stupních vítězů na Vueltě a España.

3. Owain Doull, EF Education-EasyPost

obraz
obraz

Stuart Franklin přes Getty Images

Doull bohužel musel kvůli nemoci opustit Giro d’Italia na 7. etapě.

Tento 29letý hráč zahajuje svou druhou letošní Grand Tour pro EF Education-EasyPost v týmu nabitém talenty, aby podporoval takové lidi, jako jsou Rigoberto Urán a Neilson Powless, kdekoli je to možné.

Statistika, kterou jsem musel dvakrát zkontrolovat: toto bude jeho první Tour de France.

Také to má dobře načasované: může jezdit v nové spolupráci Rapha s Palace Skateboards, která slaví Tour de France Femmes.

4. Tom Pidcock, Ineos Grenadiers

obraz
obraz

Tim de Waele přes Getty Images

Bavič na motorce, Tom Pidcock je již velmi úspěšný. Tento 22letý hráč už ve své třpytivé mladé kariéře získal zlatou olympijskou medaili v horském kole a duhový dres v cyklokrosu.

Jeho debut na Tour de France vypadal jako ohrožený poté, co ho Covid donutil stát se jedním z mnoha, kteří opustili nemocný peloton Tour de Suisse.

Jeho rychlé zotavení mu však umožnilo postavit se na startovní čáru v Dánsku.

5. Luke Rowe, Ineos Grenadiers

obraz
obraz

Sara Cavallini přes Getty Images

Zkušenosti v kýblech. Pokud chcete ve svém týmu jednoho muže, je to Luke Rowe.

Ten 32letý muž si od roku 2012 užil dlouhou profesionální kariéru u Ineos Grenadiers a nyní se formuje do role silničního kapitána.

Bude pracovat na ochraně trojité hrozby Ineos Gerainta Thomase, Daniho Martíneze a Adama Yatese.

6. Geraint Thomas, Ineos Grenadiers

obraz
obraz

Huw Fairclough přes Getty Images

Vive Le Tour.

Okamžik střední plodiny Gerainta Thomase po vítězství na Tour de France 2018 se dostal do titulků. Byla to také úleva za úspěch tváří v tvář – přiznejme si to – roky špatně načasovaného neštěstí a zranění.

Ten 36letý muž se ale na Tour de Suisse vyhnul koronaviru a tento měsíc se dostal do čela celkového pořadí, čímž se stal prvním britským vítězem závodu a dostal se do skvělé formy na další tři týdny Grand Tour.

7. Adam Yates, Ineos Grenadiers

obraz
obraz

Gonzalo Arroyo Moreno přes Getty Images

Adam Yates není na Tour de France cizí. V roce 2022 se Bury zúčastnil šesté účasti.

Pokud jde o koronavirus, tento týden Adam prozradil, že byl ovlivněn přípravou na Grand Tour a před 5. etapou odstoupil z Tour de Suisse s pozitivním testem na Covid.

Jeho forma pro sdílené vedoucí povinnosti v týmu je proto v tuto chvíli nejistá.

8. Chris Froome, Israel-Premier Tech

obraz
obraz

Dario Belingheri přes Getty Images

Chris Froome. Muž navždy propletený s odkazem Tour de France.

Froome a Team Sky ovládli Grand Tour a vyhráli čtyři edice.

Bohužel havárie při tréninku na Dauphiné v roce 2019 od té doby brzdí jeho kariéru, 37letému hráči se od té doby nepodařilo vrátit se do takové úrovně formy.

Ale fakt, že Froome je stále tady – a umí jezdit na kole – je vítězství samo o sobě.

Opustil Ineos a v roce 2021 podepsal smlouvu s Israel-Premier Tech. Bude to Froomova 10. účast na Tour de France.