Mark Cavendish překročil časový limit v Tirreno-Adriatico TTT po těžkém pádu

Manxman odešel zkrvavený po těžkém pádu, ale dokončil etapu

Smůla Marka Cavendishe (Dimension Data) pokračuje po ošklivé havárii v 1. etapě týmové časovky na Tirreno-Adriactico, při které ve svém prvním závodě nazpět překročil časový limit a utrpěl otřes mozku.

Manxman byl zobrazen, jak překračuje čáru chvíli poté, co jeho tým Dimension Data se sérií odřenin na levé ruce a pravé noze a s mnoha natrženými kombinézy. Zdálo se však, že nejhorší řezné rány byly pod jeho pravým okem.

V době, kdy Cavendish znovu nasedl na kolo a dojel do cíle, skončil nad časovým limitem pro denní etapu, a proto byl ze závodu vyloučen.

Cavendish dokončil časovku na svém silničním kole a téměř ho chytil další tým na silnici, Bahrain-Merida.

Toto bude hlavní důvod k obavám pro sprintera, který se nedávno vrátil k závodění poté, co minulý měsíc utrpěl otřes mozku při havárii v 1. etapě turné v Abu Dhabi.

Pokud při této havárii utrpěl Cavendish další ránu do hlavy, je pravděpodobné, že bude po dvou zraněních hlavy v tak rychlém sledu odstaven na nějakou dobu stranou.

Na rozdíl od jiných sportů, jako je Rugby Union, však cyklistika nemá jasně definovaný protokol zranění hlavy, přestože se požaduje jeho zavedení.

Cavendish havaroval na etapovém závodě Tirreno-Adriatico, který dnes startuje v italském Lido di Camaiore. Sedmietapový závod má hvězdnou startovní listinu včetně Chrise Frooma (Team Sky), Toma Dumoulina (Team Sunweb) a Petera Sagana (Bora-Hansgrohe).