Ed Clancy zklamaný výsledkem týmové stíhačky

Obsah:

Ed Clancy říká, že špatný výkon v posledním kole stál tým GB zlatou medaili v týmovém pronásledování na mistrovství světa na trati v Londýně

S jedním kolem do cíle ve finále stíhacího závodu mužských týmů na mistrovství světa na dráze si Velká Británie udržela náskok 0,143 sekundy před odvěkými rivaly Austrálií. Ale když cílová zbraň vypálila, byla to Austrálie, kdo vyhrál s časem 3:52,727, přičemž tři zbývající britští jezdci se vrátili domů o 1,129 sekundy později. Mluvili jsme s Edem Clancym, abychom zjistili, co se stalo v závěrečných fázích.

‘Je to těžké, když to takhle ztratíte v posledním kole. Zajel jsem dvě dobré zatáčky, ale byl jsem to já, kdo prohrál závod. Ztratil jsem kolo a navzdory skutečnosti, že jsem se brzy zavázal ke dvěma velkým zatáčkám, byla to strategie a bohužel ne vždy jde podle plánu,“řekl Clancy Cyclist při uvedení kola se svým obchodním týmem Condor-JLT.. „Všechno analyzujeme, podíváme se, kdo si vedl v tréninku dobře, a skutečně cítím, že to byla ta nejlepší sestava, jakou jsme ve finále měli.“

Tým GB v posledním kole týmového pronásledování na mistrovství světa na dráze v Londýně 2016

Clancy si loni při bizarní nehodě na Tour of Britain, která zahrnovala vyzvednutí kufru, sklouzl kotouč do zad a byl nucen podstoupit operaci. Chvíli ani nevěděl, jestli bude schopen obnovit svou cyklistickou kariéru, ale po 12týdenním období rekonvalescence se docela pozoruhodně ocitl v sestavě pro finále týmového stíhacího závodu spolu se Sirem Bradleym Wigginsem. Owain Doull a Jonathan Dibben.

'Strategií bylo udělat 12,5sekundové úvodní (poloviční) kolo a dovést tým na 14,0sekundové (plné) kolo, což jsem si všiml, přestože jsem od operace zad nebyl vůbec prvním mužem v tréninku.'

Ale Clancy naznačuje, že vůbec neočekával, že pojede ve finále: 'Byl jsem postaven na špici, protože Burkey [Steven Burke] se celý týden trápil, takže to byl trochu hazard [uvedení Clancyho do týmu]. Ale fungovalo to dobře.‘

„Ve druhé zatáčce jsem udělal dobrý stint a modlil jsem se, aby to bylo ono,“říká o své roli v závodě. "Ale když jsem v poslední zatáčce znovu viděl předek, prostě jsem neměl nohy." Normálně, kdybych byl v plné kondici, rád si myslím, že bych mohl hodit v rychlém půl kole, vrátit se a vydržet, ale včera večer jsem se snažil co nejrychleji uhnout z cesty a dostat se na zadní., ale prostě jsem to nevydržel. Nic mi nezbylo.'

‚Stále jsme šli stejně rychle, jako jsme prošli celou soutěží, ale Australané to zrychlili lépe než my, a to bylo vše,‘uzavírá Clancy.'Upřímně řečeno je to zklamání, ale když se zamyslíte nad tím, z čeho jsme přišli a kam se můžeme ještě před červencem dostat, myslím si, že je to stále docela pozitivní.‘

Mistrovství světa na dráze ještě neskončilo, takže se podívejte na našeho průvodce pro zbytek tohoto víkendového závodění zde: Průvodce závodem mistrovství světa na dráze