Seznamte se s týmem na podporu Petera Sagana na Tour de France

Silný tým postavený na Saganově boji o zelenou včetně Rafala Majky pro hory

Bora-Hansgrohe oznámila, že tým podpoří mistra světa v silničních závodech Petera Sagana na nadcházející Tour de France, protože chce získat rekordní šestý dres se zelenými body.

Německý tým WorldTour se rozhodl vzít pravou ruku Sagan's Classics Daniela Osse a také vítěze etapy Giro d'Italia a nositele růžového trikotu Lukase Postlbergera.

Na oba se bude spoléhat při poskytování Saganovy podpory ve sprintových etapách Tour.

Jejich podpora bude také zásadní v 9. etapě do Roubaix přes dláždění severní Francie, na etapu, na kterou se Sagan nepochybně zaměří, protože dříve v sezóně vyhrál na stejných silnicích Paříž-Roubaix.

Zkušený domácí Marcus Burghardt převezme zásadní roli silničního kapitána, zatímco nedávno korunovaný polský národní šampion v časovce Maciej Bodnar se po vítězství ve 20. etapě Tour 2017 pokusí zopakovat úspěch v etapě.

Když závod zamíří do hor, pozornost se zaměří na dvojnásobného vítěze puntíkatého horského trikotu Rafala Majku. Polák v roce 2018 bojoval o formu, ale nedávno se mu na Tour of Slovenia podařilo skončit celkově šestý.

Výbor završují Gregor Muhlberger a Pawel Poljanski, kteří oba prokážou nepostradatelnou podporu, když tým bojuje se Saganem a Majkou o vítězství v etapách a dresy.

Jedním překvapením z tohoto týmového oznámení je vynechání Emmanuela Buchmanna. Němec se pomalu proměnil v kompetentního etapového závodníka s 10 nejlepšími umístěními v celkové klasifikaci této sezóny na Itzulia Baskicko, Tour de Romandie a Criterium du Dauphine.

Sagan vstoupí do tohoto závodu a bude hledat vykoupení po katastrofálním Tour 2017. Poté, co vyhrál 3. etapu v Longwy, 28letý jezdec zjistil, že o pouhých 24 hodin později vypadl ze závodu a byl souzen, že úmyslně způsobil havárii Marka Cavendishe (Dimension Data) v cíli sprintu na Vittel.

Tento bezprecedentní krok k odstranění mistra světa zabránil jeho boji o šestý bodový dres v řadě.

Z tohoto nezdaru se však odrazil a zajistil si třetí duhový dres za tolik let. Tato sezóna byla také zatím úspěšná, Sagan vyhrál Paříž-Roubaix, druhý monument své kariéry.

Tour de France 2018 začíná v sobotu 7. července rovinatou etapou z Noirmoutier-en-L'Ile do Fotenay-le-Comte, etapou, kterou by Sagan mohl vyhrát.

Úplnou dosavadní startovní listinu naleznete na stránce Cyclist Tour de France zde.