Bardet a Martin se po havárii v Catalunya dopustili zlodějů

Oba jezdci mají věci odcizené z motocyklu po havárii ve vysoké rychlosti na poslední etapě Volta a Catalunya

Dan Martin a Romain Bardet se podle všeho stali oběťmi lehkomyslných zlodějů po velké havárii v závěrečné etapě závodu Volta a Catalunya v Barceloně minulý víkend.

Oba jezdci se stali obětí kolizí ve vysoké rychlosti při sjezdu na 7 km dlouhém příměstském okruhu Montjuic, který hostil závěrečnou fázi závodu. Když se snažili znovu nasednout na kola a dokončit závod, všimli si, že je oportunističtí zloději v davu zbavili věcí souvisejících s technikou na kolech.

Martin z týmu UAE-Team Emirate po závodě oznámil na Twitteru, že mu byl počítač Garmin GPS odcizen z kola, když se po havárii pokoušel namontovat.

Ir se snažil situaci zlehčit a komentoval: 'Chlápkovi, který mi ukradl Garmin z mého kola, když jsem se včera zvedal z podlahy; pošlete prosím tréninkový soubor na @doctorinigo Moje @TrainingPeaks je třeba aktualizovat.'

Bardet, který se stal obětí nehody v rychlosti 70 km/h s týmovým kolegou AG2R La Mondiale Tonym Gallopinem, Simonem Geschkem z týmu CCC a Marcem Solerem z Movistaru, poté odpověděl na Martinův tweet a uvedl, že jeho měřič výkonu byl také odebrán z jeho rozbité motorky. seděl na podlaze s podezřením na zlomeniny žeber.

'Zdá se, že někdo neodešel s prázdnýma rukama za naše neštěstí. Stejný příběh pro můj měřič výkonu, který byl na mém rozbitém kole,“napsal Bardet na twitteru.

Padnutí za oběť zloděje znamenalo urážku zranění pro dvojici, která měla smíšené štěstí při pokusu vstát a znovu závodit.

Martin se dokázal znovu zapojit do závodu, i když upadl z vedoucí skupiny, která jela příliš vysokým tempem, než aby ji stihla. Nakonec skončil o více než 12 minut dolů a viděl, jak se propadl z pátého na 23. místo v obecné klasifikaci.

Pokud jde o Bardeta, jeho havárie byla natolik vážná, že ho viděl opustit závod s týmovým lékařem Arthurem Moliquem, který potvrdil: „Romain utrpěl ránu do žeber s podezřením na zlomeninu, která bude vyžadovat další vyšetření.“

Bardetova zranění by neměla být natolik vážná, aby ovlivnila jeho velký cíl pro rok 2019, Tour de France, i když by mohla zbrzdit jeho přípravy na Ardennes Classics koncem tohoto měsíce.