Wout van Aert zveřejnil mimořádnou jízdu Strade Bianche do Stravy

Vysilující den v sedle přinesl některé epické statistiky pro van Aert's Strava feed

Wout van Aert nahrál svou neuvěřitelnou jízdu Strade Bianche za třetí místo na Stravu, ale nezískal žádného krále hor kvůli epickému vlhkému a blátivému počasí.

Jednoduše opravňující k jízdě 'Strade Bianche', van Aert zaznamenal některé působivé statistiky včetně maximální rychlosti 88,2 km/h, průměrné kadence z 88 ot./min. za 5 hodin a 10 minut jízdy s vysokou tepovou frekvencí 196 úderů/min.

obraz
obraz

Mokré, lepkavé bílé štěrkové cesty omezily trojnásobného mistra světa v cyklokrosu na průměrnou rychlost 36 km/h, což je o něco pomaleji než váš průměrný jednodenní závod.

Nejpůsobivější statistika je však ta, že během pětihodinového závodu zaznamenal van Aert vážený průměrný výkon 363 wattů a dosáhl mamutího výkonu 1 367 wattů.

Podmínky na Strade Bianche z minulého víkendu hrály ve prospěch cyklokrosového specialisty s van Aertem na slušném třetím místě za Romainem Bardetem (AG2R La Mondiale) a konečným vítězem Tiesjem Benootem (Lotto-Soudal).

Bardet a van Aert byli první, kdo výrazně zaútočil a v bodech to vypadalo, že budou jezdit pro vítězství, ale Benootovi se podařilo překlenout mezeru, vzdálit se svým soupeřům a získat své první profesionální vítězství. van Aert konečně uznal porážku.

Vzhledem k tomu, že Benoot dojel k vítězi a Bardet skončil na druhém místě, van Aert se zastavil v posledním stoupání zpět do Sieny. Po pěti hodinách v sedle se van Aertovy nohy konečně proměnily v želé a spadl z kola.

Přesto bojovný duch viděl van Aerta běžet na vrchol stoupání, drápat se zpět do sedla a udržet se na třetím místě, byl to neméně mimořádně působivý výkon.