Giglia, Cox a Cundy vyhráli zlato na mistrovství světa v paracyklistické dráze

Megan Giglia, Kadeena Cox a Jody Cundy vyhrály zlaté medaile na úvodním dni mistrovství světa v paracyklistické dráze

Tým Velké Británie začal včera vítězně na mistrovství světa v paracyklistické dráze v Itálii, přičemž Megan Giglia, Kadeena Cox a Jody Cundy získali zlaté medaile.

Giglia po své ranní rekordní jízdě v individuálním stíhacím závodě C3 pokračovala ve finále s Němkou Denise Schindlerovou a porazila ji o více než šest sekund (ačkoli neodpovídala jejímu vlastnímu rekordu), aby ji získala. první duhový dres. "Myslím, že jsem docela potěšen," řekl 30letý muž, který se k paracyklismu dostal až poté, co v roce 2013 prodělal mrtvici.'Nemyslím si, že je to ještě úplně zapadlé.

'Je to první událost a mám před sebou ještě několik dalších akcí, takže se snažím soustředit na každou událost, jak přijdou. Pak asi budu mít spoustu času na to přemýšlet – co jsem udělal dobře a na čem musím zapracovat, abych byl pro příště ještě rychlejší.“

obraz
obraz

Kadeena Coxová, která byla včera překlasifikována z kategorie C2 do kategorie C4 – což ji fakticky postavilo proti méně postiženým jezdcům – nicméně překonala světový rekord v časovce na 500 m časem 37,456. Vítězství ji staví do jedinečné pozice, kdy se stala mistryní světa ve dvou různých sportech poté, co vyhrála závod T37 na 100 m na loňském mistrovství světa v atletice.

'Na konci dne můžu jen jet dvě kola a to jsem udělala,' řekla. 'To mi přineslo vítězství. To je to, kvůli čemu jsem sem přišel, takže si opravdu nemůžu stěžovat.'

Jody Cundy, který jel mužskou kilometrovou časovku, si koupil domů poslední zlatou medaili dne s časem 1:04:654. „Jsem opravdu spokojený s časem, který jsem zajel, což nám dává dobrou formu před Riem. Čeká mě ještě spousta tvrdé práce, ale opravdu se těším na další část procesu.'

obraz
obraz

Sarah Storeyová a Crystal Laneová si v časovce žen C5 na 500 metrů odvezli stříbro a bronz, zatímco Jon Allan Butterworth přidal stříbrnou medaili v časovce mužů na 5 kilometrů.

Megan Giglia bude dnes shánět svůj druhý duhový dres, když pojede v časovce C3 na 500 m.