Zakázková kola Malcolm

Závodní kolo pro závodníky, postavené bývalým závodníkem

Ashley Malcolm říká, že ‚cyklistiku mám v krvi‘. Vyrůstal v Austrálii a stal se mistrem dráhového a silničního cyklisty; ve svých dvaceti letech byl hlavním mechanikem pro Condor Cycles; a nyní vyrábí rámy kol ze své dílny v Brockley v Londýně.

„Motokola musí fungovat, než budou vypadat dobře,“říká Malcolm o svém přístupu ke stavbě rámu a toto kolo – navzdory svým elegantním liniím a lesklému lakování – je důkazem tohoto étosu. Byla postavena pro závodníka s cílem závodit.

Použití špičkových ocelových trubek Reynolds 853, aby byla lehká a tuhá, je konstruována s ručně vyřezávanými výstupky, nejen proto, že nabízejí krásný, tradiční povrch, ale také proto, že „rám s vlečky jezdí lépe“, podle Malcolma.

Vychytaným detailem je držák řetězu z leštěné nerezové oceli na řetězové vzpěře, což znamená, že když sejmete zadní kolo, řetěz se na držáku úhledně usadí, místo aby spadl dolů, čímž šetří váš rám a prsty mastným šmouhám.

Vzhledem k tomu, že Malcolm nabízí zákaznickou službu, můžete se rozhodnout pro svůj výběr sady trubek, geometrie, specifikace a lakování, přičemž kompletní sestava, jako je tato, stojí přibližně 4 500 £.

Závodní kolo Malcolm, 4 500 £, jako na obrázku.