Tom Pidcock doufá, že pojede Tour de Yorkshire s týmem Wiggins

Po potvrzení svého podpisu do týmu Wiggins Tom Pidcock říká Cyclistovi o svém úmyslu jet svůj domácí závod za tým

Tento týden bylo potvrzeno, že Tom Pidcock podepsal smlouvu na závodění na silnici s týmem Wiggins v roce 2018, což mu umožňuje pokračovat v závodění v cyklokrosu s Telenet-Fidea Lions, se kterými již tuto sezónu soutěží.

Po potvrzení toho, co nazval svým „nejhorším střeženým tajemstvím roku 2017“, jsme s nově podepsaným jezdcem týmu Wiggins mluvili o jeho plánech na nadcházející sezónu a o tom, co dělá mladý šampion v cyklokrosu přes Vánoce. Nápověda: rasa 'cross.

'Chci, aby mým prvním závodem byla Tour de Yorkshire,' říká 18letý mladík, když se ho ptají na jeho program silničních závodů v novém roce.

Tým Wiggins chyběl na Tour de Yorkshire 2017 poté, co promeškal pozvánku, ale Pidcock má pro každý případ záložní plán.

„Buď budu jezdit za Wigginse, nebo za tým GB,“říká. „Bude to můj první pořádný závod, ale možná bych předtím absolvoval nějaké menší závody. Ještě nevím.'

Vydání britského premiérového cyklistického závodu v roce 2018 bude poprvé zahrnovat cíl na vrcholu, když 2. etapa skončí na vrcholu slavné Cow and Calf.

'Vím, že jedna etapa končí na Cow and Calf, ale nemyslím si, že si půjdu pro vítězství v etapě, myslím, že budu jen obíhat,' dodává Pidcock na otázku, zda Pojede pro slávu na svém domácím závodě.

S výhrami na elitní úrovni, když ho uvidíte – v jakékoli sadě – bojovat, aby se dostal do úniku a vítězné etapy, nikoho nepřekvapí, když se závod blíží.

Jízda s týmem Sky

Na základě rezervace jezdců British Cycling ve stejném hotelu jako Team Sky byl Pidcock a další vyfotografováni s týmem WorldTour a mělo se za to, že tam byl, aby trénoval s vítězným oblečením Grand Tour, což zavrhl.

'Byl jsem s British Cycling, ale byli jsme ve stejném hotelu, takže si lidé mysleli, že jsem s Sky.

'V den zotavení jsem jel s týmem Sky, ale kromě toho jsme dělali vlastní věc.'

Stalo se to před jeho podpisem do týmu Wiggins, takže se dokonce začalo mluvit o tom, že by mohl naskočit rovnou do WorldTour, což je krok, který by mu možná neposkytoval stejné příležitosti jezdit na cyklokrosu a silnici způsobem, jakým on dělá teď.

Vánoce pro cyklokrosaře

'Na Vánoce jsem v Belgii a v novém roce pojedu domů před National Champs. Závodím na Boxing Day a během tohoto období mám čtyři závody.'

Tento nabitý sváteční program je součástí přípravy na mistrovství světa v cyklokrosu, které se koná v Nizozemsku první únorový víkend.

'Všechno to spěje ke světům. Namur [kde nedávno vyhrál kolo Světového poháru UCI] byl podobný závod, takže to byl trochu testovací závod.'

Úřadující juniorský šampion Pidcock nebude tento titul obhajovat, ale místo toho se zúčastní závodu do 23 let, což je kategorie, ve které má jednoho jasného soupeře.

'Eli Iserbyt. Jsem to hlavně já a on. Ostatní jsou trochu nekonzistentnější, takže jsem to vždy já a on.“

Rivalita mezi nimi vznikla na začátku, když se utkali na evropském šampionátu, Pidcockově prvním na úrovni U23.

Zdálo se, že Iserbyt překročil Pidcockovu linii, když sprintoval pro vítězství, ale výsledek byl potvrzen a britský jezdec se spokojil se stříbrem.