Kanadská Emily Batty roste v posledních třech sezónách. Letos odstartovala s ranou, náročnou na vedení celého závodu, nakonec skončila ve druhém, nejlepší kariéra. Batty ukázala, že má schopnosti a schopnosti soutěžit na vrcholu sportu; to nebude trvat dlouho, než tato mladá zbraň nabije své první vítězství na Světovém poháru.

1 z 11 Going Big

2009 Mistryně světa Irina Kalentieva má na okruhu některé z nejlepších technických dovedností. Tady snadno plave přes kapku směřující do amfiteátrové sekce - funkce, která měla mnoho závodníků volit bezpečnější linii „B“. Přestože skončila v desáté - nižší, než se očekávalo - ruský jezdec může stále svrhnout.

2 z 11 Uplatnění nároku

Vítězný Maja Wloszczowska kříží cílovou čáru těsně před Emily Batty. Wloszczowska skončila minulý rok na třetím místě ve světových pohárových bodech a její vítězství tento víkend oznamuje, že bude letos v létě hrozbou směřující na olympijské hry.

3 z 11 Zpět na skladbu

Jen několik hodin před začátkem mistrovství světa v Pietermaritzburgu loni Willow Koerber Rockwell zjistila, že je těhotná. Po minulé sezóně 2011 se minulý víkend vrátila na závody. Rockwell říká, že má nový výhled na školení a letos plánuje uvolněnější přístup. Začala na zadní straně smečky a absolvovala více než několik jezdců, aby skončila na 54. místě.

4 z 11 Mistr světa Táta

2001 Mistrovství světa v sjezdovém lyžování Myles Rockwell se v létě oženil s Willow Koerberovou a pár v prosinci porodil své první dítě Raven Starr. Letos tahá na mistrovství světa dvojí povinnost - trénuje sjezdové jezdce Trek World Racing a stará se o svého novorozence.

5 z 11 Rolling Thunder

Elitní muži ji od začátku zastřelili a snažili se dosáhnout pozice směřující do prvního prudkého stoupání. Nino Schurter popadl dírku a celý závod by zůstal na frontě. Mistrovství světa loňského roku Jaroslav Kulhavy sedí hned po jeho levici.

6 z 11 Rozsáhlá panika

První výstup stoupal s dostatečnou silou, aby vytvořil chaos ve smečce. Zatímco vůdci utekli, mnoho z těch směrem dozadu se muselo sesadit a ztratilo drahocenný čas, energii a postavení.

7 z 11 Vítězství sestupů

Konečný vítěz Nino Schurter vedl téměř každé kolo. Jeho technické dovednosti (a možná 650b kola) mu umožnily odjet na sjezdech, což nutilo pronásledovatele pronásledovat. Zde otevírá v prvním kole velkou mezeru.

8 z 11 Vytočeno

Kulhavy skončil zklamáním pátý, ale nebylo to kvůli nedostatku jemně vyladěného vybavení. Český jezdec znovu jezdil s Specialized Epic 29er s SRAM GripShift a zadní nárazník BRAIN na kole sportoval hedvábně hladký povlak Kashima od Fox.