6th La Course 2019 - by Le Tour de France

Chris GraythenGetty Images

• Marianne Vos vyhrála v pátek La Course, jednodenní dámský protějšek Tour de France.
  • Vítězství přichází poté, co Vos vyhrál minulý týden čtyři etapy na Giro Rosa.
  • Je to její největší vítězství od té doby, co se v roce 2015 dostala na vedlejší kolej kvůli zranění a únavě.

Holandská legenda Marianne Vos, která v minulém týdnu zaznamenala čtyři vítězství na Giro Rosa, opět zaujala vítězstvím na La Course v pátek.

Trojnásobná mistryně světa byla oblíbená, když získala ženský jednodenní protějšek na Tour de France, a ona dodávala důrazný styl. Když 32letá žena zahájila zuřivý útok na závěrečné stoupání, nikdo se nemohl vyrovnat její rychlosti, když si sama překročila hranici svého druhého titulu na hřišti.

Peloton na letošním kurzu La Course.

Tim de WaeleGetty Images

Více než 120 žen šlo na startovní čáru v Pau, kde se jezdci Tour de France později vydali na individuální časovou zkoušku Stage 13. Na rozdíl od loňského summitu v La Colombière se La Course 2019 rozvinula na kopcovitém okruhu kolem jihozápadního francouzského města, které leží na úpatí Pyrenejí.

Klikaté silnice a náročný terén vytvářely dynamický den závodů a závěrečný výstup zahrnoval bodavý 17% sklon.

V úvodním kole se utvořila jedenáctičlenná žena, která zahrnovala dva jezdce z Mitchelton-Scott, týmu bránícího šampióna (a dvojnásobného vítěze Giro Rosy) Annemiek van Vleuten. Van Vleuten nevěděla o svém sprintu, ale věděla, že musí vyhrát své soupeře a zaútočit daleko před cílem, aby vyhrála. Posílání jejích spoluhráčů po silnici v přestávce by udržovalo vysoké rychlosti a donutilo ostatní týmy, aby brzy pronásledovali.

Vos, v oranžové, následuje Cecilie Uttrup Ludwig, který by nakonec skončil třetí.

Ale hlavní pole nikdy neodradilo tolik místa. Uprostřed závodu to zůstalo necelé dvě minuty po silnici.

S 47K jít, van Vleuten se pohyboval na Côte de Gelos a jel rovnou přes vedoucí skupinu. Hrála dvojitou hru: Kdyby mohla zůstat sama, měla šanci na výhru. Současně poskytla uspořádání pro svého všestranného spoluhráče Amandu Spratta, letos třetího v Giro Rosa, aby se připojila k protiútoku.

4 další chytré nabídky školení

Image ELEMNT BOLT GPS Bike Počítač wahoo clevertraining.com $ 209, 99 NÁKUP NYNÍ

Původně 250 $

Image Garmin Edge 820 Cycling Počítač garmin clevertraining.com $ 10, 00 NÁKUP NYNÍ

Původně 350 $

Image Fitbit Versa Smartwatch fitbit clevertraining.com 169, 95 $ OBCHOD TEĎ

Původně 200 $

Image Fitbit Ionic Smartwatch fitbit clevertraining.com $ 240, 45 NÁKUP NYNÍ

Za van Vleutenem se objevila řada protiútoků z hlavního pole a na začátku závodu se brzy vytvořila skupina pěti jezdců, včetně Sprattu. Tým Sunweb vklouzl do odtržení dva jezdce: potenciální vítěz Lucinda Brand a eventuální finišer na pódiu Cecilie Uttrup Ludwig. Tam byl také Ashleigh Moolman-Pasio, Vosův týmový kolega z CCC-Liv.

V posledním kole Spratt zaútočil na odtržení a brzy odjel sám na frontu. Když odešla 15 K, proběhla 30 sekund před tvrdým nabíjením hlavního pole. Vos a Brand zaútočili na poslední cestu po Côte de Gelos, ale van Vleuten je rychle zastavil. Když kilometry odletěly, Spratt se držel dál, ale její výhoda začala klesat. Když jezdila pod červeným drakem, který označuje poslední kilometr, měla jen několik vteřin. Útok zezadu vypadal nevyhnutelný.

Amanda Spratt, vpředu, zaútočila s 15 K, aby odešla, ale Vos ji v posledních 400 metrech chytil.

Výbušný, závodní vítězný pohyb od Vose přišel na 400 metrů. Spratt vypadal, že bude stát, když Vos letěl kolem ní, a uvolnil tak rychlost, na kterou nikdo nereagoval. Vos měla dokonce čas stáhnout si sluneční brýle, hodit ruce do vzduchu a oslavit své vítězství. Druhé místo skončila Sunweb's Leah Kirchmann a třetí Ludwig z Bigly.

Související příběhy COLORADO CLASSIC BICYCLE RACE VAIL, COLORADO Cyklistky Pro Pro si zaslouží stejnou odměnu a podporu CYCLING-FRA-TDF2019 title= Kdo vyhrál 2019 Tour de France Christa Ghent Tyto šortky mi pomohly znovu jezdit po těhotenství

Výhra znamená neuvěřitelný návrat pro Vose, který strávil sezónu 2015 v důsledku zranění a únavy. Následující rok začala s pomalým návratem, nejistá, jestli to vrátí. Postupně se její kondice zotavovala a Vos bojovala zpět na nejvyšší úroveň - právě když cyklistika žen rostla stále více konkurenceschopná.