obraz

Minnaar získal svůj druhý světový titul na rychlém kořenovém kurzu v Leogangu. (Foto: UCI)

Relativní neznámý jezdec Morgane Charre (Francie) se omráčil - a dav se shromáždil v rakouském Leogangu - tím, že porazil některé sportovní jezdce na lačno, aby vyhrál v roce 2012 mistrovství světa v sjezdovém lyžování. V závodech mužů získal mistr světa Greg Minnaar (Jižní Afrika) v roce 2003 duhové pruhy. Holly Feniak (Kanada) a Loic Bruni (Francie) vyhrály juniorské ženské a mužské tituly.

Očekává se, že závod žen bude soubojem mezi bránící šampionkou Emmeline Ragot (Francie) a vůdcem světového poháru Rachel Atherton (Velká Británie) - dva jezdci bojovali celou sezónu. Atherton však utrpěl nezveřejněné zranění a po rychlém startu zmizel na páté. Poté, co se Kanaďané Micayla Gatto a Casey Brown přiblížili k přerušení čtyřminutové bariéry, Charre ji odstranil a zkrátil dobu vedení na 3: 50, 654, přičemž zbývalo šest jezdců.

Morgane Charre vyšel z ničeho, aby vyhrál mistrovství světa v sjezdovém lyžování. (Colin Meagher)

Countrywoman Floriane Puginová dorazila za 1 617 sekund, následoval loňský juniorský mistr světa Manon Carpenter, který se posunul o 0, 1 sekundy blíž. Ragot byl další, ale skončil 1, 2 sekundy za sebou, nechal jen Athertona, aby porazil Charra. Atherton byl do 0, 2 sekundy po první prohlídce, ale zmizel ve druhé polovině kurzu, což umožnilo 22letému Charrovi vstoupit do duhového dresu.

„To jsem nečekal, “ řekl viditelně šokovaný Charre. „Myslel jsem, že Emmeline [Ragot] by mě určitě porazil, nebo Atherton. Měl jsem velmi dobrý běh a hodně šlapal, jen s malými chybami, ale nikdy jsem takový výsledek neměl.“

V závodě mužů se objevilo tucet silných uchazečů a Minnaarovo vítězství sestoupilo na drát. Australský Bryn Atkinson nastavil první čas pod 3: 30 s téměř 50 jezdci. Sam Dale (Velká Británie) rychle odhodil 0, 3 sekundy a držel horké křeslo pro 20 jezdců, dokud Florent Payet (Francie) nezaznamenal nejrychlejší čas o 2 sekundy.

Američan Richie Rude skončil na druhém místě v juniorské divizi a příští rok bude favoritem. (Colin Meagher)

Australský Mick Hannah se ujal vedoucího času pod 3:24 s 10 jezdci, ale okamžitě ho vystřídal kanadský Steve Smith, který byl narazen Gee Athertonem (Velká Británie), přičemž dva jezdci odešli. Minnaar skončil 0, 5 sekundy před Athertonem a odešel jen Američan Aaron Gwin. Gwin vyhrál devět z posledních 13 závodů světového poháru a mnoho z nich očekávalo, že vyhraje v Leogangu. Greg nervózně čekal, až konečný jezdec odstartoval.

Ale netrvalo dlouho, než se Minnaar mohl uvolnit - Gwin utrpěl mechanický útok a dokončil zklamání na 83. místě. Minnaar vyskočil z horkého křesla na nohy a byl pohřben dobrými přáteli.

"Dnes jsem měl velký tlak, byl jsem velmi nervózní, " řekl Minnaar. Abych byl upřímný, snažil jsem se nastřelovat horní část, hned po mostu, který jsem ztratil hodně rychlosti, jsem musel tvrdě šlapat. Věřím, že jsem nejprve překročil hranici. “